?

Köfteci Yusuf’dan dev ‘köfte fabrikası’!

AW000045

24 Aralık 2012

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde Türkiye’nin en büyük köfte fabrikasını kuran Yusuf Akkaş, 6 şubede haftada yaklaşık 180 bin müşteriyi ağırlıyor.

 

Bursa’nın yerel köfte ve et restoranlarından “Köfteci Yusuf”, Yeni Yalova yolu ve Mudanya yolundaki şubelerinin yanı sıra İznik, Orhangazi, Yalova ve Susurluk’ta da müşterilerine köfte lezzetini tattırıyor. Türkiye’nin en büyük köfte fabrikasına sahip olan Köfteci Yusuf, Bursa’daki köfte lezzetini İstanbullulara da sunmayı hedefliyor. İşletme sahibi Yusuf Akkaş, Yenişehir’deki üretimleri hakkında bilgiler verdi.

 

Günlük 20-30 arası dana, 150 civarında da kuzu kestiklerini ifade eden Akkaş, genellikle Bursa bölgesinin hayvanlarını kullandıklarını söyledi. Hayvanların yarısını kendi çiftliklerinde ürettiklerini ifade eden Akkaş, “Bizim belirlediğimiz yem rasyoları ve normlarda bize özel üretim yapan çiftçilerimiz var. Bursa Yenişehir bölgesinde büyük şirketlerin hayvan çiftlikleri yatırımları artarak sürüyor. Lezzet için hayvan seçimi kriterlerine dikkat ediyoruz. Bu bölgedeki otlardan ve beslenme şekillerinden köftedeki lezzet ortaya çıkıyor” dedi.

 

“Şu anda 6 şubemiz var. Yakında Gemlik ve Bozüyük’te şubelerimizi açacağız” diyen Akkaş, bine yakın personelle müşterilerine hizmet verdiklerini kaydetti. Haftada 180 bin müşteriyi ağırladıklarını ifade eden Akkaş, “Hafta içi günde 20 bin, hafta sonları 40 bine yakın müşteriyi ağırlıyoruz. Günde 5-8 ton arasında köfte üretiyoruz. Bunun yanında sucuk var. Yakında özel pastırmamızı piyasaya süreceğiz. Tüm şubelerimizde kasap reyonlarımız var. Müşterilerimiz çiğ satışlardan da yararlanabilirler. Osmanlı’dan gelen köfte lezzetini uluslararası bir firma haline gelmek istiyoruz. Ülkenin lokomotif bir gıda firması yapmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Önümüzdeki yıllarda bayilik vermek zorunda kalacaklarını dile getiren Akkaş, şöyle devam etti:“Ama biz bu işbirliği ile bayimiz olacak müşterilerimize sadece köfte değil, bilgi de satmak istiyoruz. Bu iş nasıl yapılır? 3 dakikada köfteyi müşterinin masasına getiriyoruz. Biz gördüğünüz gibi üreticiyiz. Müşteri bize bu fiyata nasıl satıyorsunuz diye soruyorlar. Biz imalattan para kazanıyoruz. Bir köfteci gibi gözükürken, toptancı et firması gibi direkt fabrikadan müşteriye et satıyoruz. Biz imalattan kazanıyoruz. Karlılığımız genellikle imalattandır. Fabrikadan kendi müşterimize satıyoruz. Lezzet kesinlikle önemli. Biz sloganımızda ‘Lezzetli, hijyenik, ekonomik, hızlı’ diyoruz. Biz Türkiye’nin en iyi köftesini yapıyoruz. Çünkü en iyi etlerini kullanıyoruz. Müşterilerimiz bizi test edebilirler. Bir fast food kadar hızlı müşteriye ürün sunuyoruz. Biz imalatçıyız. Arada hiçbir aracı kurum yok.”

 

Orta sınıfın restoran kültürüne kavuşmasını sağladıklarını ifade eden Akkaş, “İstanbul piyasasına kurumsal hale geldiğimizde kesinlikle gireceğiz. Türkiye’nin can damarı orası. Şu an İstanbul’a giden yolları tutuyoruz. İstanbul müşterisi mayalanmış durumda. Göz aşinalığı var” şeklinde konuştu.

24 Aralık 2012, 09:48

“Köfteci Yusuf’dan dev ‘köfte fabrikası’!” için 5 yorum

 1. Türkan Öztürk diyor ki:

  Bursalıyım.Susurluk restorantında yedim. Ürün ,tesis,işleyiş her şey fevkalede kardeşimi tebrik ederim..

 2. tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.ALLAH gönlünüze göre versin diyor ki:

  süpersin kardeşim seninle gurur duyuyorum .1 bursalı,ve daimi müşterin olarak,hizmetlerinizden dolayı çok teşekkürler,personeliniz dahil

 3. murat diyor ki:

  Bozüyükteki şubesine defalarca gitmemize ragmen bıkmadıgımız her seferinde memnun kaldıgımız yer.Hizmet süper ellerinize saglık

 4. Ozden diyor ki:

  Susurluk şubesinde her geçtiğimiz seferde uğradığımız tek adresi tebrik edıyorum tüm personeli

 5. Alaettin Özer diyor ki:

  Güleryüzlü servisi, harika soslu köftesi, piyaz ve ekmek kadayıfı ile; aynı zamanda uygun fiyatı ile Yalova Yolundaki Köfteci Yusuf olarak kesinlikle övgüyü hak ediyorsunuz. Tebrik ederim, herkese tavsiye ederim.

YORUM BIRAKIN

BENZER HABERLER


© HAVADİS 16

– Tüm Hakları Saklıdır.

Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi.