Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Kore gazilerini sırtlarında taşıdılar

30 Ağustos 2013
Kore gazilerini sırtlarında taşıdılar için yorumlar kapalı
Kore gazilerini sırtlarında taşıdılar

Tarihi İpek Yolu’nu takip ederek Bursa’ya gelen Kore heyetinde bulunan gençler teşekkür için Kore gazilerini sırtında taşıdı. 

Tarihi İpek Yolu’nu takip ederek Bursa’ya gelen Kore heyeti, Bursa Valiliği’ni ziyaretleri Kore gazilerini sırtlarında taşıdı. Kore savaşı ile başlayan kardeşlik münasebetlerinin daha da geliştirilmesi gerektiği üzerinde duran Gyeongsangbuk-do eyaleti Vali Yardımcısı Lee In Seon, kendi ülkelerinde demokrasinin gelişmesi için kanlarını döken Türk askerine teşekkür için diyecek bir söz bulamadığını söyledi.
Güney Kore ile Türkiye arasındaki dostluğa ve kardeşliğe dayalı iyi ilişkilerin Kore savaşlarına dayandığını belirten Bursa Valisi Münir Karaloğlu ise, Türk askerinin Kore’de hürriyet ve demokrasiyi koruma adına Kore savaşlarına katılması ile bu kardeşliğin adeta perçinlendiğini söyledi.
KORE GAZİLERİNİ SIRTLARINDA TAŞIDILAR
Yapılan konuşmaların ardından mahalli halk oyunları ve Karagöz-Hacivat gösterisini izleyen Kore heyetinin memnuniyeti yüzlerinden okunuyordu. Kore’den gelen genç kızın çaldığı enstrüman ise herkes uzun süre alkışlandı. Gösterilerin ardından 4 Koreli genç, Bursalı Kore gazilerinin önünde eğilerek kendilerine teşekkür etti. Büyük alkışlar eşliğinde doğrulan gençler, Kore gazilerini sırtlarına alarak salonu dolaştırdı. Salonda bulunanların şaşkın bakışları ve alkışları arasında sırtlarına alarak gazileri salonda dolaştıran Koreli gençler, herkesin takdirini kazandı.

Kore gazilerini sırtlarında taşıdılar Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.