Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Kosova ekonomik kalkınmada Bursa’yı örnek alıyor

13 Mart 2013
Kosova ekonomik kalkınmada Bursa’yı örnek alıyor için yorumlar kapalı
Kosova ekonomik kalkınmada Bursa’yı örnek alıyor

Kosova’nın Mitroviça Belediye Başkanı Avni Kastrati, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTSO) ziyaret etti. 


Belediye Başkanı Kastrati ve Kosova’dan gelen heyeti ağırlayan BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker, “Kalbi bağlarımızın ekonomiye en yakın zamanda dönüşmesini temenni ediyoruz”dedi.
Bursa’nın Kosova’nın kalkınmasında önemli rol oynayacağının altını çizen Parseker, BTSO Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin (BUTGEM) 2012 yılında 20 Kosovalı genci meslek sahibi yaptığını hatırlatarak şöyle konuştu:
“20 Kosovalı gencimize tüm masraflarını karşılayarak BUTGEM’de teknik eğitim verdik. Bunu çok önemsiyoruz. Kosova ziyaretimiz sırasında da Priştina Belediye Başkanı ile Kosova’da BUTGEM’in benchmark yapılarak bir okul kurulması konusunda uzlaşmaya vardık. Belediye bir okulu bize tahsis edecek. Önümüzdeki yıllarda biz de teknik eğitimi bu okulda vereceğiz. Balık vermek yerine balık tutmayı öğretmek en doğrusu…Umarım bu iş birliklerimiz uzun vadeli ve verimli sonuçlar doğurur”
Mitroviça Belediye Başkanı Avni Kastrati de, dünyada girişimcilerin hareketliliğini ‘karlılık’ olgusunun yönettiğine işaret ederek, “Kosova’nın kalkınması için Bursa’dayız. Sizlerin deneyimleri bizler için çok önemli. BTSO’ya hem mesleki eğitim desteği verdiği için hem de bizi bu yolda yalnız bırakmadığı için teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.