Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

Kosova Mitroviça’dan Gelen Heyetten Aktaş’a Ziyaret

15 Mart 2013
Kosova Mitroviça’dan Gelen Heyetten Aktaş’a Ziyaret için yorumlar kapalı
Kosova Mitroviça’dan Gelen Heyetten Aktaş’a Ziyaret

Kosova’nın Mitroviça Belediye Başkanı Avni Kastrati ve beraberindeki heyet, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti. Kastrati, İnegöl’e gelişlerindeki amacın, aralarındaki kültürel ve fikir alışverişini ekonomik anlamda da geliştirmek olduğunu söyledi.

Mitroviça Belediye Başkan Yardımcısı Erol Zekeriya ile Kosova, Mitroviça ve Priştina’dan İnegöl’e gelen iş adamlarının da bulunduğu ziyarette konuşan Mitroviça Belediye Başkanı Avni Kastrati, Kosova’da en büyük yatırımları Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptığını söyleyerek, “Türkiye, teknoloji bakımından gelişmiş ülkeler arasındadır. Ziyaretimiz esnasında sizin bilgilerinizi ve tecrübelerinizi almak istiyoruz. İnegöl’e her geldiğimde kendimi çok iyi hissediyorum. Alinur Aktaş dostumuzun ve İnegöl halkının arasındayız.
Burada her zaman kendimizi, kendi şehrimizde görmüşüzdür” dedi.

Bugüne kadar yapılan yatırımlar için başta Belediye Başkanı Alinur Aktaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eden Kastrati, iki ülke iş adamlarının yapacakları görüşmelerin faydalı olması temennisi ile konuşmasını sonlandırdı.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, 2008 yılında bugünkü İçişleri Bakanı Bayram Recepi beyin de gelişimleriyle gerçekleşen kardeş şehir projesini her geçen yıl arttırarak farklı faaliyetlerle devam ettirdiklerini söyledi.

Yaklaşık 1 ay önce heyetin kendileri ile irtibata geçtiğini söyleyen Aktaş, “Türkiye’de bir dizi seyahatlerde bulunacaklarını ve bu seyahatler esnasında kardeş şehir İnegöl’ü de görmek istediklerini ve buradaki iş adamlarıyla bir araya gelmek istediklerini ifade etmişlerdi. Konuşmalar esnasında kendilerine ifade ettiğimiz gibi; gezmek araştırmak başarılı ülkeleri, başarılı modelleri örnek almak gerektiğini düşünüyorum. Doğru bir anlayışta olduklarını altını çizerek belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Ziyaret sonunda Kosova heyeti Başkan Aktaş’a, Aktaş’ta Kosova heyetine hediyeler takdim etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.