Havadis16.com - 16 Ekim 2018, Salı

Köylü artık milletin efendisi değil!

28 Mart 2013
Köylü artık milletin efendisi değil! için yorumlar kapalı
Köylü artık milletin efendisi değil!

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Çelik, Ak Parti’nin tarım politikalarının, “köylü milletin efendisidir” olgusunu rafa kaldırdığını söyledi.

CHP Milletvekili İlhan Demiröz, CHP İl Başkanı Metin Çelik, İl Yönetim Kurulu Üyesi Burak İleri, Kestel İlçe Başkanı Yıldıray Atlı, İl Genel Meclis üyeleri Selim Argın, Hasan Aslantaş ve Kahraman Atlı, Kestel’in Erdoğan, Seymen ve Serme köylerini ziyaret etti.

İl Başkanı Çelik, kahve toplantılarında yaptığı konuşmada, İmralı süreci, hükümetin tarım politikaları ve Büyükşehir Yasası üzerinde durdu.

Türkiye’nin 30 yıldır gündeminden düşmeyen ve en önemli kanayan yarası olan terör belasının çözümünün herkes tarafından istendiğini anlatan Çelik, süreçli ilgili sıkıntı olduğunu ifade etti.

Çelik, süreçle ilgili bırakın halkı, Meclis’in, bakanların, muhalefet partilerinin bilgisi olmadığına dikkati çekerek, “Masada Öcalan ile başbakan var. Ne pazarlığı yapıldı, ne ödünler verildi kimsenin bilgisi yok” dedi.

Ak Parti siyaseten ne zaman köşeye sıkışsa mutlaka bir can simidinin imdada yetiştiğini bildiren Çelik, ne İsrail’in özrünün, ne de kredi derecelendirme kuruluşlarının açıklamalarının köylünün, emekçinin, emekli ve dar gelirlinin mutfağına katkı sağlamadığın altını çizdi.

Çelik, Ak Parti’nin ekonomi politikalarının çalışanları ve emeklileri, tarım politikalarının da köylüyü daha da fakir hale getirdiğini belirterek, şunları söledi:

“Hayvan ithal, sebze meyve ithal ve saman ithal!.. Cumhuriyet Türkiyesi bu iktidar döneminde saman ithalini de gördü! Fransız hayvan yetiştiricileri 250 milyon dolarlık canlı hayvan ithal eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e “Şövalye Liyakat Nişanı” verdi.

Ne yazık ki köylümüz, bu iktidar döneminde milletin efendisi olmaktan çıkarılmıştır. Bu utanç verici bir durum karşısında sessiz kalmayın, sandıkta hesabını sorun.”

CHP Milletvekili Ekrem Demiröz de, Büyükşehir Yasası hakkında bilgi verdi. Apar topar çıkarılan yasa ile köylünün bir gecede şehirli olduğunu vurguladı.

Yasa ile bundan böyle köylülere 29 kalemde vergi uygulanacağını, köylerin tüzel kişiliğinde olan meraların büyükşehir belediyelerine devredileceğini kaydeden Demiröz, şöyle konuştu:

“Meralar rant alanına dönüşebilecek ve sizlerin tek kelime dahi sözü olamayacak! Merası, belde belediyeleri elinden alınanlar, verimli tarım alanları ve su kaynakları kirletilenler, ses çıkarmadan oturacak mısınız, seçim döneminde vaatlere kanacak mısınız? Tercih sizin.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.