Havadis16.com - 18 Eylül 2018, Salı

KÜÇÜK YAZARLAR OKURLARIYLA BULUŞTU

29 Mart 2016
KÜÇÜK YAZARLAR OKURLARIYLA BULUŞTU için yorumlar kapalı
KÜÇÜK YAZARLAR OKURLARIYLA BULUŞTU

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kültür A.Ş.’nin desteği ile ilköğretim öğrencilerine okuma ve yazma alışkanlığı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Geleceği Okuyan Kalemler’ projesi kapsamında küçük yazarların şiir ve yazılarından oluşan 4’üncü kitap, fuarda okuyucuyla buluştu.

İletişim uzmanı ve yazar Serkan Duru, Kütüphaneler Şube Müdürü Arzu Kuzgun ile Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlköğretim Okulu, Şehit Doğan Sevinç İlköğretim Okulu ve Nuri Erbak Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin uzun süredir birlikte çalıştığı “Geleceği Okuyan Kalemler4” Proje kitabı Bursa Kitap Fuarında düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin desteklediği proje kitabının amaç ve aşamalarının anlatıldığı söyleşi programında konuşan, İletişim uzmanı ve yazar Serkan Duru projeyi önemsediklerini ve her yıl geliştirdiklerini söyledi.

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için başlatılan projeye katılan öğrenci sayısının her yıl arttığını ifade eden Duru, “Geleceği Okuyan Kalemler” projesine katkı sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kültür A.Ş.’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti. Söyleşinin ardından hikâye ve şiirlerden oluşan proje kitabına katkı koyan minik kalemler Kültür A.Ş. standında kitaplarını imzaladı. İmza etkinliği fuarı ziyaret eden kitapseverlerden de yoğun ilgi gördü.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.