Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Kültürlü öğrencilere Dünya Pİ Günü’nde seminer verildi

15 Mart 2013
Kültürlü öğrencilere Dünya Pİ Günü’nde seminer verildi için yorumlar kapalı
Kültürlü öğrencilere Dünya Pİ Günü’nde seminer verildi

Geleceğin bilim adamlarını yetiştiren Özel Bursa Kültür Okulları, öğrencilerinin matematik sevgisini arttırmak amacıyla Pi Bayramı’nda seminer düzenledi.

Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri, Pi Bayramı coşkusunu okulda düzenlenen seminerle doyasıya kutladı. Konuşmacı olarak Uludağ Üniversitesi (UÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Naci Cangül’ün katıldığı seminerde Kültürlü öğrencilere Pi sayısının
matematikteki önemi hakkında bilgiler verildi.

Kültürlü öğrencilere Pi sayısının matematikte ne işe yaradığı hakkında bilgiler veren UÜ Fen Edebiyat Dekanı İsmail Naci Cangül, “Pi sayısı bir dairenin çapının yarı sayısına bölümüyle elde edilir. Tarihte de bir çok millet pi sayısını hesaplamaya çalışmış, matematikçiler de bu konu da kafa yormuştur” dedi.

Kültürlü öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Cangül, “Matematik dersine çok önem vermeniz gerekiyor. Çünkü matematik hayatı anlamanızı ve hayatınızı kolaylaştırır. Matematik hayattan korkmamanızı ve çevrenizde olan olayları anlamanızı sağlar” şeklinde konuştu.

Pİ İLE İLGİLİ RESİM SERGİSİ

Matematiğe ve pi sayısı sevgisini tuvale de aktaran Kültürlü öğrenciler, Pi Günü Bayramı’nda matematik ve pi sayısı ile ilgili resim sergisi de açtılar. Sergi’nin açılışını yapan UÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı İsmail Naci Cangül öğrencilerin yaptığı resimleri incelerken, öğrencilerin matematiğe ilgi duymalarına da sevindiğini belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.