Havadis16.com - 15 Aralık 2018, Cumartesi

Kurada şike iddiası

29 Ağustos 2013
Kurada şike iddiası için yorumlar kapalı
Kurada şike iddiası

Kırıkkale’de İŞKUR’un bir iletişim danışmanlık ve müşteri hizmetleri şirketi için düzenlediği kursa katılmak isteyen 214 kişi arasında kura çekimi yapıldı. Kurada ismi okunmayan adaylarla okunan adaylar arasında yaşanan şike iddiası gergin anlara neden oldu.

Kırıkkale İŞKUR İl Müdürlüğü ile bir iletişim danışmanlık ve müşteri hizmetleri şirketi arasında düzenlenen kurs için müracaat eden yaklaşık bin 500 kişi arasından başvurusu kabul edilen 214 kişi arasında kura çekildi. Kurada isimleri belirlenen adaylar İŞKUR’un düzenlediği 544 saatlik kursa katılacak ve kurs sonunda başarılı olan adaylar arasından seçilen kişiler iletişim danışmanlık ve müşteri hizmetleri elemanı olarak çalışmaya başlayacak.

Kurada ismi açıklanmayan bazı adaylar kura çekiminde şike olduğu iddia ederek tepkilerini alkışlayarak gösterdi. İsimleri okunan bazı adaylar ise çekilişin adaletli olduğunu ve torpil olmadığını belirttiler. Oğlunun adının ilk kez kurada çıktığını ve iş sahibi olacağını söyleyen bir baba ise tepki gösteren diğer adaylara bağırarak çekilişte torpil olmadığını belirtti.

Torpil iddialarına yanıt veren danışmanlık ve müşteri hizmetleri yetkilisi Murat Çoban ise insanların önyargılı davrandıklarını belirterek, “Burada gördünüz çekiliş noter huzurunda şeffaf bir şekilde yapıldı. İsimleri belirleyen arkadaşlar ne isimleri nede listeyi biliyor. Her şey objektif bir şekilde isim ve numara sırasına göre eşleştirildi” dedi.

Kurada şike iddiası Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.