Havadis16.com - 15 Aralık 2018, Cumartesi

Kur’an kursunu bitirene tablet hediye

28 Ağustos 2013
Kur’an kursunu bitirene tablet hediye için yorumlar kapalı
Kur’an kursunu bitirene tablet hediye

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Bahçeköy’de düzenlenen yaz Kur’an kursunu başarıyla bitiren 26 kursiyere, köy muhtarı Ali Ceylan tarafından tablet bilgisayar hediye edildi.

Bahçeköy Camii’nde İmam Hatip Ziya Kabut tarafından verilen yaz Kur’an kursunun sona ermesi nedeniyle hatim töreni düzenlendi.

Bahçeköy Camii’nde yapılan törene; Keşan İlçe Müftüsü Süleyman Yeniçeri, köy muhtarı Ali Ceylan, kursiyerlerin aileleri ile köy halkı katıldı. 24 Haziran’da başlayan kursu 9’u kız ve 17’si erkek olmak üzere toplam 8-15 yaş arası 26 kursiyer tamamladı.

Törende bir konuşma yapan Yeniçeri, 26 kursiyerin Kur’an kursunu başarıyla tamamladığını ifade ederek, “26 kursiyerden 16 tanesi Kur’an’a geçti, 10 tanesi de cüze devam ediyor. Bu yapılan köyümüzde güzel bir gelenek haline geldi. Bu gelenek yaz, kış devam ediyor. Geçen sene sayın muhtarımız öğrencilere bisiklet hediye etmişti, bu sene de tablet hediye etti. Bu ödüllendirme çocuklarımızı teşvik amaçlı yapılıyor. Bu ödüllendirme olayı kursa ilgiyi artırıyor. Burada kursiyer sayımızın yüksek olmasında hediyelerin de etkisinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımız gerçekten bu hediyeyi hak etmiştir. Çünkü yaz döneminde, insanların sahillerde tatil yaptıkları dönemde öğrencilerimiz burada kursa devam ettiler. Hem tatil yaptılar, hem de Kur’an öğrendiler. Öğrencilerimizi sportif ve sosyal faaliyetlere de yönelttik. Bu sene Ramazan’ın tatile denk gelmiş olması aynı zamanda camilerimizde teravih namazına öğrencilerimizin daha fazla katılımını sağlamıştır” dedi.

Ali Ceylan ise, öğrencilerin önümüzdeki yıl da kursa devam etmeleri temennisinde bulunarak, katılımcılara teşekkür etti. Tören, kursiyerlere Süleyman Yeniçeri ve Ali Ceylan tarafından tabletlerin dağıtılması ile son buldu.

Kur’an kursunu bitirene tablet hediye Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.