Havadis16.com - 20 Eylül 2018, Perşembe

KURSİYERLERDEN ANLAMLI ZİYARET

22 Mart 2016
KURSİYERLERDEN ANLAMLI ZİYARET için yorumlar kapalı
KURSİYERLERDEN ANLAMLI ZİYARET

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK) bünyesinde açılan örgü kurslarına katılan kursiyerler, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla Ali Osman Sönmez Huzurevi’ni ziyaret etti. Kursiyerler, huzurevinde kalan yaşlılara kursta ördükleri şal ve diz örtülerini hediye etti. OSMEK Kursiyerleri 18-24 Mart Yaşlılar Haftası’nda anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.  27 kursiyer, ilgiye en çok ihtiyaç duyan huzurevi sakinlerini ziyaret ederek onlara büyük moral verdi.  OSMEK Akpınar Kurs Merkezi’nde aldıkları eğitimler sonucunda ördükleri şal ve diz örtülerini de huzurevi sakinlerine hediye eden kursiyerler, yaşlıların mutlu bir gün geçirmelerini sağladı.

 

El Sanatları Eğitmeni Hülya Sargıcı, “OSMEK ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde bu yıl Akpınar Kültür Merkezi’nde örgü kursu açtık. ‘Hepimiz Bir Gün Yaşlanacağız’ projemiz kapsamında, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası’nda huzurevi sakinlerimizi ziyaret ettik. Kursiyerlerimizin el emeğiyle örmüş olduğu şal ve diz örtülerini yaşlılarımıza hediye ettik. Proje isminde olduğu gibi bir gün hepimiz yaşlanacağız. Bunun bilincinde olarak yaşlılarımıza sahip çıkmalı ve her zaman onlara yardımcı olmalıyız” dedi.

OSMEK Sorumlusu Burcu Aksoy da, Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları olarak 12 farklı kurs merkezinde 33 farklı branşta eğitim verdiklerini belirterek, “Akpınar Kültür Merkezi’nde açılan örgü kursu kursiyerlerimizle, Yaşlılar Haftası’nda ilgiye en çok ihtiyaç duyan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ettik. Yaşlılarımıza moral vermek ve yalnız olmadıklarını hissettirmek istedik” diye konuştu. Örgü kursu kursiyerlerinden Asiye Akça’da; “Yaşlılarımıza her zaman sevgi ve hürmet göstermeliyiz. Onları sadece yaşlılar haftasında değil her gün hatırlamalıyız. Gençlerimizin bu konuda daha duyarlı olmasını istiyorum”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.