Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Kurtulmuş: “Olumlu bir sonuca varacağız”

18 Mart 2013
Kurtulmuş: “Olumlu bir sonuca varacağız” için yorumlar kapalı
Kurtulmuş: “Olumlu bir sonuca varacağız”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, PKK’nın silah bırakmasını da içeren çözüm sürecine ilişkin olarak gelinen aşamada umutlu olduğunu söyleyerek, “Ümit ediyorum, en kısa sürede olumlu bir sonuca ulaşacağız” dedi. 


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Merkezi’nde ATO Başkanı Salih Bezci ve beraberindeki heyeti kabul etti. Açıklamaların ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Kurtulmuş, bir gazetecinin dünkü Nevruz kutlamaları sırasında BDP kanadından yapılan açıklamaları ve bugünkü İmralı ziyaretini hatırlatarak, “PKK’nın silah bırakmasında sona gelindiğini düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusu üzerine, bu konuyla ilgili artık siyasetçilerin de çok fazla konuşması gerekmediğini söyleyerek, “Bu sürecin esas motivasyonunu sağlayan milletin bizatihi kendisidir” dedi.
Milletin çok büyük bir kısmının bu sürecin bir an evvel bitirilmesini, silahların ilelebet gömülmesini istediğini kaydeden Kurtulmuş, “Milletin bu iradesi çok açıkken, bu iradenin zıddına bir şey yapılamaz” diye konuştu.
En kısa sürede sonuca ulaşılacağını umduğunu ifade eden Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Geldiğimiz noktada ümitvarım. Bu sürecin bitirilmemesini isteyen güçler yok mudur, olabilir. İçeride ve dışarıda Türkiye’nin bu terör belasıyla bundan sonra da yaşamasını isteyen güçler olabilir. Provokasyonlar yapabilirler, bunlara karşı herkesin uyanık olması lazım. Herkesin eylemlerine, işlerine, fiillerine, sözlerine dikkat ederek bu zemini, birlikte barış içerisinde yaşama zeminini ne kadar kuvvetli tutarsak, provokasyonların da önü o kadar çok kesilmiş olacaktır. Ümit ediyorum, en kısa sürede olumlu bir sonuca ulaşacağız.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.