Havadis16.com - 18 Ekim 2018, Perşembe

Kütüphaneler Haftası coşkuyla kutlanıyor

28 Mart 2013
Kütüphaneler Haftası coşkuyla kutlanıyor için yorumlar kapalı
Kütüphaneler Haftası coşkuyla kutlanıyor

 ‘49. Kütüphaneler Haftası’, Bursa’da birbirinden özel etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kütüphane Şube Müdürlüğü personeli, Heykel’deki Atatürk Anıtı önünde öğrencilerle birlikte kitap okudu. Sivil toplum kuruluşlarının da yoğun destek verdiği etkinliğe Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, İznik Gençlik Meclisi, Yıldırım Kent Konseyi üyeleri ve Bursa kütüphanecileri katıldı. ‘Kütüphaneler Haftası’ etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen programda, okuma oranının yükselmesi ve okuma alışkanlığının çocuklara da teşvik edilmesi amaçlandı. Etkinliğe katılanlara kitap ayracı da dağıtıldı.

 
Program kapsamında Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi, şair, yazar ve sunucu Serdar Tuncer’i sevenleriyle buluşturdu. Tuncer, en güzel şiirleriyle vatandaşlara keyifli bir akşam yaşattı. Programın sonunda Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Enver Karakoç, anlamlı etkinliğe katılımından dolayı Tuncer’e teşekkür etti.

 
49. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında, İkbal Gürpınar, 28 Mart Perşembe günü (BUGÜN) saat 20.00’da Setbaşı Şehir Kütüphanesi’nde sevenleriyle bir araya gelecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.