Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

KUVEYTLİ BAKAN YARDIMCISI ULUDAĞ’DA

11 Ocak 2016
KUVEYTLİ BAKAN YARDIMCISI ULUDAĞ’DA için yorumlar kapalı
KUVEYTLİ BAKAN YARDIMCISI ULUDAĞ’DA

Bursa’da bulunan Kuveyt Evkaf Bakan Yardımcısı Dr. Adel Al Falah, kuruluşunun 40’ncı yılını kutlayan Uludağ Üniversitesi’ni ziyaret etti. Selam Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Erdem’in daveti üzerine ailesiyle birlikte geldiği Uludağ Üniversitesi’nde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru tarafından ağırlanan Kuveyt Evkaf Bakan Yardımcısı Dr. Adel Al Falah, üniversitenin 40’ncı kuruluş yılını tebrik etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru’dan Uludağ Üniversitesi hakkında kapsamlı bilgi alan Dr. Adal Al Falah, “Uludağ Üniversitesi’nin öğrenim yapısının yanında öğrencilerin yeşilin ve doğal güzelliklerin bulunduğu geniş bir kampus içerisinde eğitim almaları çok güzel buldum. Bursa’ya hayrandık, üniversitenize de hayran kaldık” dedi.

Kuveyt Evkaf Bakan Yardımcısı Dr. Adal Al Falah, Uludağ Üniversitesi kampüsünde 30 dönümlük arazi içerisinde yapılması planlanan 20 bin kişilik dev camii ve külliye inşaatı projesi hakkında da bilgi aldı. Camii ve külliye projesini 2 yıl içerisinde tamamlanmak istediklerini ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, “20 bin kişilik camii ve külliye inşaatınınbu yıl Nisan ayında temel atarak 2 yıl içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Camimiz 4 minareli olacak şekilde tasarlanmış olup, içerisinde konferans salonları ve eğitim odalarının bulunduğu külliye olacak” dedi.

KUVEYT’TEN CAMİİ PROJESİNE DESTEK SÖZÜ

Kuveyt Evkaf Bakanlığı olarak Uludağ Üniversite Camii ve Külliye projesine destek verebileceklerini söyleyen Bakan Yardımcısı Dr. Adel Al Falah, projenin kapsamlı dosyasını aldı. Kuveyt’e döndüğünde konuyla ilgili olarak bakanlığı harekete geçireceğini sözlerine ekleyen Dr. Al Falah, “Uludağ Üniversitesi Camii ve Külliye projenizle hayırlı bir işe imza atıyorsunuz. Kuveyt olarak bu güzel projeye bizler de destek olmayı isteriz. Kuveyt’e döndüğümde konuyu bakanlığım ile görüşeceğim. Önümüzdeki günlerde bu projeyle ilgili olarak sizleri Kuveyt’te ağırlamak isteriz” şeklinde konuştu. Kuveyt Evkaf Bakan Yardımcısı Dr. Adel Al Falah, ayrıca Uludağ Üniversitesi ile Kuveyt Üniversitesi arasında kardeşlik işbirliği anlaşması yapılabileceğini belirtti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru da iki üniversite arasında yapılacak işbirliğiyle öğrenci ve öğretim üyesi değişimi yapılabileceğini söyledi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.