Havadis16.com - 18 Ocak 2019, Cuma

Las Vegas’ta en az 50 ölü 200’ün üzerinde yaralı

2 Ekim 2017
Las Vegas’ta en az 50 ölü 200’ün üzerinde yaralı için yorumlar kapalı
Las Vegas’ta en az 50 ölü 200’ün üzerinde yaralı

ABD’nin Nevada eyaletindeki Las Vegas kentinde konser sırasında silahlı saldırı gerçekleştirildi. Haberin ajanlara düşmeye başladığı ilk dakikalarda ölü sayısı 20 olarak açıklanmıştı. Ancak son gelen haberler hiç de iyi değil. Yapılan açıklamayla bilanço daha da ağırlaştı. Buna göre, en az 50 kişi öldü, 200’den fazla da yaralı var. Bir otelin 32. katından aşağıya otomatik silahla ateş açtığı belirtilen saldırgan öldürüldü. Neveda Şerifi, saldırganın kimliğini açıkladı. Saldırganın polisin olay yerine ulaşmadan önce intihar ettiği açıklandı.

Şüphelinin güvenlik güçleri tarafından ölü ele geçirildiği bilgisine yer verildi. Öte yandan ABD’de bir saldırı daha gerçekleşti. Yeni basketbol sezonunun kutlandığı Kansas Üniversitesi yakınlarında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.

SALDIRGAN İNTİHAR ETTİ

Polis, saldırıyla bağlantısı olduğu belirtilen Mariolu Danley (62) isimli kadını yakaladı. Bu kişinin, saldırganın kız arkadaşı olduğu belirlendi. Perşembe günü otele giriş yapan saldırganın polisin olay yerine ulaşmadan önce intihar ettiği açıklandı. Ayrıca polis, saldırganın yanında 10 adet silah bulunduğunu açıkladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.