Havadis16.com - 16 Ağustos 2018, Perşembe

Leylek şenliği başlıyor

27 Mayıs 2014
Leylek şenliği başlıyor için yorumlar kapalı
Leylek şenliği başlıyor

Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl Karacabey Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek 10. Leylek Şenliği, 31 Mayıs Cumartesi günü Eskikaraağaç’ta başlıyor.

Leylek Şenliğinin daha geniş kitlelere ulaşması ve şenliğin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için bugüne kadar Vali Yardımcısı İsmail Demirhan’ın başkanlığında çok sayıda toplantı yapan organizasyon komitesi, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan toplantıda son hazırlıkları değerlendi. Toplantıya, Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Şube Müdürü Yahya Güngör, Büyükşehir ve Karacabey Belediyesi’nin daire müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Soma’da şehit olan maden işçilerini anarak konuşmasına başlayan Vali Yardımcısı Demirhan, Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle bu yıl etkinlikteki konserin iptal edildiğini, bunun yerine konsepte uygun gösteriler ve etkinliklerle içeriği zenginleştirdikleri söyledi. Etkinliğe bu yıl Karacabey Belediyesi’nin ev sahipliği yapacağını belirten Demirhan, “Bizler etkinliklerin 10. yılında daha geniş kitlelere ulaşmak adına Valilik ve Büyükşehir olarak konuyu ele alıyoruz. Bundan sonraki yıllarda biz yine desteklerimizi gerek Valilik gerekse Büyükşehir Belediyesi olarak sağlayacağız” dedi.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, “Bu yıl Karacabey Belediyesi aktif bir şekilde etkinliklerde ilk defa yer alıyor. Yeni seçim sürecinde belediyede hizmet bayrağını bizler devraldık. Ve öncelikli olarak Leylek köyümüzdeki bu etkinliğimizin hak ettiği değere kavuşması için işbirliği içerisine girdik. Ben inanıyorum ki Bursa Valiliği ve Büyükşehir’in imkanları ve Karacabey Belediyesi’nin ev sahipliğinde; gelecek yıllara çok daha geniş kapsamlı ve bölgeye hitap ederek, şenlikten çok bilimsel nitelikleri ve dalları daha geniş olacak bir faaliyete doğru ilerleyeceğiz. Herkesi bu etkinliğimize bekliyoruz” diye konuştu.
Bu arada 31 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasından düzenlenecek Eskikaraağaç Leylek Şenliği’nde ünlü Oyuncu Cemal Hünal da atlı okçuluk, kılıç ve mızrak gösterileri ile ziyaretçilerle buluşacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.