Havadis16.com - 16 Temmuz 2018, Pazartesi

Lice’de gerginlik devam ediyor

31 Mayıs 2014
Lice’de gerginlik devam ediyor için yorumlar kapalı
Lice’de gerginlik devam ediyor
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde izinsiz gösteri düzenleyip yolu trafiğe kapatan göstericilere güvenlik güçleri müdahale etti. Olaylarda 2 asker yaralandı, bir göstericinin güvenlik güçlerine atmak istediği bomba elinde patladı. 

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bir grubun izinsiz gösteri düzenleyip, bazı araçların anahtarlarına el koyması nedeniyle yaşanan gerginlik devam ediyor.

Lice ilçesinde karakol yapıldığını iddia ederek izinsiz gösteri düzenleyen grubun, el yapımı ses bombası, havai fişek ve taşlı saldırılarına, güvenlik güçleri biber gazıyla müdahale etti.

Çıkan olaylarda 2 asker göstericilerin attığı el bombasıyla hafif yaralanırken bir göstericinin ise güvenlik güçlerine atmak istediği bomba elinde patladı. Yaralanan gösterici, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Güvenlik nedeniyle araçlar konvoylar halinde askeri zırhlı araçların eşliğinde hareket ediyor.

Polise taş ve havai fişek atan gruba müdahale

Bu arada, BDP’nin basın açıklamasının ardından polise taş ve havai fişek atan gruba da biber gazıyla müdahale edildi.

Bağlar ilçesinde Emek Caddesi’nde yürüyen grubu, Oryıl Kavşağı’nda durduran polis, basın açıklamasının bu noktada yapılmasını istedi.

Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanı Ülkü Baytaş’ın basın açıklamasının adından gruptaki bazı kişiler, polise taş ve havai fişek attı.

Polisin biber gazıyla müdahale ettiği gruptakiler, ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Muş’ta izinsiz gösteri yapan bir grup, iki iş makinesini ateşe verdi

Öte yandan, sabah saatlerinde Varto-Karlıova karayolunun Leylek köyü mevkisinde toplanan ve yoldan geçen araçları durdurarak kontak anahtarlarına el koyan bir grup, akşam saatlerinde İlçe Özel İdaresine ait bir iş makinesi ile bir şahsa ait kamyonu ateşe verdi.

Karayolunun ulaşıma açılması için yapılan uyarılara rağmen dağılmayan grup, jandarma ekiplerine taş ve molotofkokteyli ile saldırdı.

Ekipler havaya ateş açarak, gruba dağılmaları için basınçlı su, biber gazı ve gaz bombasıyla müdahalede bulundu. Çıkan olaylarda atılan taşlardan dolayı 11 asker yaralanırken, olay yerindeki iki askeri zırhlı araç ise büyük hasar gördü.

Yaralı askerler olay yerine çağrılan ambulanslarla Varto Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastane önünde de çöp konteynerlerinden barikat kuran bir grup da yoldan geçen polis araçlarına taşla saldırıdı.

Muş Valisi Vedat Büyükersoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gösteriler sırasında çıkan olaylarda atılan taşlardan dolayı, 11 askerin hafif şekilde yaralandığını belirtti.

Güvenlik güçlerinin olaya hakim olduğunu ve göstericilerin tamamen dağıldığını ifade eden Büyükersoy, şu anda gösterinin sona erdiğini ve Varto-Karlıova karayolunun tamamen ulaşıma açıldığını bildirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.