Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Liderlerden sonra “izdiham görüntüleri” onda var!

6 Haziran 2018
221 kez okundu
Liderlerden sonra “izdiham görüntüleri” onda var! için yorumlar kapalı

Tarihler 31 Ağustos 2016’yı gösterdiğinde, yani 15 Temmuz darbe girişiminden 45 gün sonra TV’ler ve haber portalları son dakika gelişmesi olarak kabinedeki mini revizyonu duyurdu.

Habere göre; İçişleri Bakanı Efkan Ala istifa etti, yerine Trabzon Milletvekili, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu getirildi. Soylu’dan boşalan bakanlık koltuğuna ise yine Bursa Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu atandı.

İşte bu görev değişikliği bugün neredeyse minimuma inen terör belası için de bir milat teşkil etti.Soylu tam 2 ay sonra görevindeki 2. yılını dolduracak.
Ve bugün tartışmasız olarak kendisi için Türkiye Cumhuriyeti’nin gelmiş geçmiş en başarılı İçişleri Bakanı olarak bahsediliyor ki öyle…

Onu sadece memleketi Trabzon, doğduğu İstanbul, siyaset ve bürokrasi merkezi Ankara bilmiyor. Doğu ve Güneydoğu bölgesinde adım atmadığı toprak kalmadı, teröristlerin korkulu rüyası olurken, bölge halkına devletin sıcaklığını, şefkatini, desteğini götürerek oralarda inanılmaz bir sevgi yumağı oluşturdu.

DP’nin genel başkanlığını yapmış olmanın avantajıyla Türkiye’nin her bir yerini karış karış bilen ve  bakanlıktaki başarısıyla da gönülleri fetheden Bakan Soylu, bugün nereye giderse gitsin arkasından kitleleri rahatlıkla sürükleyebiliyor.

******                     ******                       ******

Soylu bu seçimlerde sürpriz şekilde Trabzon yerine İstanbul 2. bölge, 1. sıra milletvekili adayı olarak  gösterildi. Sahaya ilk inen adaylardan biri olarak da seçim çalışmalarına ayrı bir hava ve heyecan getirdiğini söyleyebilirim.

Bu arada Soylu’nun çok iyi bir çalışma ekibi var. Soylu’nun tüm gezi ve buluşmalarını, toplantılarını sosyal medyadan takip edebiliyorsunuz, özellikle instagramda müthiş bir takipçi kitlesi oluşmuş durumda.

TV ve gazete haberleri ile sosyal medya mecralarından bakıldığında İstanbul’da müthiş heyecanlı, coşkulu ve adeta teşkilat ve vatandaşla bütünleşmiş bir seçim havası oluşturduğunu görmek mümkün. Her gittiği yerde izdiham rüzgârı estiriyor.

Bir milletvekili, bir bakan veya bir devlet adamı bu kadar kalabalık toparlayamaz. Dün danışmanı Harun Akın’la görüştüm. Mecidiyeköy’deki miting alanında idi.

Anlattığı kadarı ve gönderdiği fotoğraflarda manzara yine aynı.

“Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Kağıthane, Şişli, Sultanahmet, Zeytinburnu, Eyüp günde en az 3-4 noktada miting yapıyoruz. Hepsi de müthiş kalabalık. Otobüsü alana zor giriyor. Konuşması  bittiğinde de vatandaş etrafını bir anda sarıyor, hepsiyle tek tek görüşüyor, fotoğraf çektiriyor, dertlerini dinliyor. Esnaf gezisi yapıyoruz, programlara katılıyoruz, iftar, toplantı, teravih, miting, sahur, sabah namazı ve tabii bu arada yürüyen devlet işleri.”

Peki, bu kadar koşuşturmada hiç mi “biraz soluklanalım” demiyor? Danışmanı Harun Akın’a göre yanındakiler hızına yetişemiyor ama o ‘hadi devam’ diyerek hiç enerjisini, motivasyonunu düşürmüyor.

Bana sanki o hiç uyumuyor gibi geliyor” diyor Akın,ve en son şu baş döndüren programını anlatıyor:

“Önceki gün öğlen Sultanahmet’te miting yaptı. Saat 16.00’da Cumhurbaşkanımızın programına eşlik etmek için Diyarbakır’a gitti. O gece tekrar geldi, Sultanahmet’te yine kendisini bekleyen kalabalığa seslenerek miting yaptı. Sabah namazını burada kıldı, hemen Ankara’ya uçtu. Önce AA’nın Editör Masası’na katıldı, ardından Bakanlar Kurulu toplantısına. İftar sonrası yeniden buraya seçim bölgesine geldi. Sultangazi’de programlara katıldı, esnaf gezisi ve miting yaptı. Ardından sahur ve yine çok büyük katılımla sabah namazı. Gün ışıdığında biz evlerimize biraz dinlenelim diye giderken o sabah dükkanını açan esnafa ‘hayırlı sabahlar’ ziyaretinde idi.”

***

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından ‘Ramazanda Birlikte Olalım’ temasıyla kentin 2 ayrı noktasında kurulan ‘İftar Sofraları’, 15 günde 30 bin Bursalı vatandaşı ağırladı.

BTSO tarafından geleneksel hale gelen iftar sofraları, Ramazan ayında Bursalıları buluşturmaya devam ediyor. 2013 yılından bu yana düzenlenen iftar sofraları ile Bursalı vatandaşlar aynı masada oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşıyor. Osmangazi İlçesi Pınarbaşı Meydanı ve Yıldırım Kaymakamlığı otopark alanında düzenlenen iftar sofralarında her gün yaklaşık 2 bin Bursalı bir araya geliyor.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİ GÜÇLENDİRİYOR”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, birlik ve beraberlik duygularının zirve yaptığı Ramazan ayının yarısını geride bıraktıklarını söyledi. 6 yıldır düzenlenen iftar sofraları organizasyonunda 300 binden fazla vatandaşı aynı masada buluşturduklarını belirten Başkan Burkay, organizasyonun vatandaşlar arasında dayanışma ve kardeşlik duygularını güçlendirdiğini ifade etti. Bu yıl ilk 15 günde 30 bin vatandaşı iftar sofralarında ağırladıklarını dile getiren Başkan Burkay, “Bereketin, bolluğun ve paylaşımın yoğun şekilde yaşandığı, yılın en hayırlı ayı olarak büyük özlemle beklediğimiz Ramazan ayının yarısını huzur içerisinde tamamladık. BTSO olarak bizler de geleneksel hale getirdiğimiz İftar Sofraları etkinliğimizle her gün 2 bine yakın vatandaşımızla iftarda bir araya geliyoruz.” dedi.

İŞ DÜNYASINA TEŞEKKÜR

“Her akşam iş insanlarımız ve kurumlarımızın sponsorluğuyla kurulan iftar sofraları, hemşehrilerimizi aynı sofrada buluşturuyor” diyen Başkan Burkay, “İftar sofralarımız yardımlaşma ve dayanışma kültürünün de sergilenmesi adına güzel bir örnek oluşturuyor. İftar sofralarına sponsor olarak katkı sunan iş dünyası temsilcilerimize ve kurumlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Soylu 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.