Havadis16.com - 20 Mayıs 2018, Pazar

Maganda mağduru ailelere Dündar’dan destek

9 Kasım 2016
Maganda mağduru ailelere Dündar’dan destek için yorumlar kapalı
Maganda mağduru ailelere Dündar’dan destek

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, geçtiğimiz günlerde bir şehir magandasının internetten aldığı tüfeği denemek için çevreye rastgele ateş açması sonucu hayatını kaybeden 15 yaşındaki Doğukan Avcı ile yaralanan arkadaşı Mustafa Paşa’nın evlerini ziyaret etti. Ailelere başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten bulunan Başkan Dündar, acılarını paylaştıkları ailelere her konuda destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

 

Küçük Balıklı Mahallesi’nde geçtiğimiz Ekim ayında meydana gelen olayda internetten 350 liraya satın aldığı pompalı tüfeği denemek için bir kahvenin önüne gelip rastgele ateş açan 27 yaşındaki Sezai İsanç, 15 yaşındaki Doğukan Avcı ve arkadaşı Mustafa Paşa’yı vurdu. Yaralı çocuklardan Doğukan Avcı, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, her iki bacağından vurulan Mustafa Paşa ise talihsiz olay nedeniyle 6 ay yataktan kalkamayacak.

 

İlk olarak hayatını kaybeden 15 yaşındaki Doğukan Avcı’nın evini ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar,  acılı aile ile bir araya geldi. Başsağlığı dileğinde bulunduğu Avcı ailesinden olay hakkında bilgi alan Başkan Dündar, olayı duyduğunda büyük bir üzüntü yaşadığını dile getirdi. Hiçbir suçu yokken kendini bilmez bir kişinin yaptığı magandalık sonucu bir gencin henüz hayatının baharında yaşamını yitirmesi, diğerinin ise ağır yaralanmasının kabul edilemez olduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Son dönemde artış gösteren internet üzerinden silah satışı, maalesef bu tür üzücü sonuçlara neden olabiliyor. Bireysel silahlanma mutlaka kontrol altında tutulmalı. Bu tür olaylar mutlaka son bulmalı. Hükümetimiz de şiddetin azaltılması ve ruhsatsız pompalı tüfek taşınmasının önüne geçmek amacıyla yeni adımlar atıyor. Pompalı tüfekle yakalanan kişilere adli işlemin yanı sıra, para cezasının verilmesi amacıyla yasa tasarısı hazırlanması gündemde. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ben kendilerine başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin. Her zaman kendilerinin yanında olacağız ve gereken desteği sağlayacağız” dedi.

 

Daha sonra, talihsiz olayda ağır yaralanan ve hayatta kalma savaşını kazanan Mustafa Paşa’nın evini ziyaret eden Başkan Dündar, aileye geçmiş olsun dileklerinde bulunarak Mustafa’nın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Bacaklarından geçirdiği ameliyat sonrası 6 ay yürüyemeyecek olmasından dolayı Mustafa’ya tekerlekli sandalye hediye eden Başkan Dündar, genç çocuğun ve ailesinin her zaman yanında olacaklarını söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.