Havadis16.com - 20 Mayıs 2018, Pazar

Makedonya´ya güçlü destek

18 Ağustos 2016
Makedonya´ya güçlü destek için yorumlar kapalı
Makedonya´ya güçlü destek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin ve Bursa’nın dostluk elini Makedonya’ya uzattığını söyledi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, 3 itfaiye aracı, iş makineleri ve ilgili personeli, sel felaketini yaşayanların evlerini yaşanabilir hale getirmeleri hedefiyle Doğanbey’den Makedonya’ya uğurladı.
Başkan Altepe, Makedonya için kampanya başlattıklarını da hatırlatarak, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak kardeş ülke Makedonya’ya dost olduğumuzu göstermek amacıyla yardımlarımıza devam ediyoruz. Özellikle selden yoğun etkilenen Üsküp, Kumanova ve Hasanbeg gibi Müslüman nüfusun yaşadığı bölgelerde büyük sıkıntı yaşanmıştı, 20’nin üzerinde de ölü vardı” dedi.

Yardımlar sürüyor
Selden dolayı tamamen çamur altında kalan bölgeye yardımların sürdüğünü anlatan Başkan Altepe, “İlk etapta Bursa’dan 4 tır ihtiyaç malzemesi göndermiştik. Şu anda orada temizleme çalışmaları da devam ediyor. Bu kapsamda bizden¬ binaların temizlenip, yıkanması ve oturulabilir hale gelmesi konusunda destek istendi. Bizler de Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak 3 tane çok amaçlı modern itfaiye aracını ve iş makinelerini bölgeye gönderiyoruz. 12 personelimiz de bölgede hizmet edecek” diye konuştu.
Başkan Altepe, bölgedeki evlerin ve binaların yeniden kullanılabilir hale gelmesi için yapılan yardımların ardından ev eşyası desteğinin de süreceğini kaydederek, “Bir yandan Bursa Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan Marmara Belediyeler Birliği’ndeki belediyelerin de destekleriyle Makedonya’daki yaraları sarmaya çalışacağız. Dostlarımızın gerçek dostu olduğumuz bilinsin istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.