Havadis16.com - 18 Ekim 2018, Perşembe

Mamuşa Belediye Başkanı, Sedat Yalçın’ı ziyaret etti

29 Mart 2013
Mamuşa Belediye Başkanı, Sedat Yalçın’ı ziyaret etti için yorumlar kapalı
Mamuşa Belediye Başkanı, Sedat Yalçın’ı ziyaret etti

Kosova’nın Mamuşa’nın Belediye Başkanı Arif Bütüç, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın’ı ziyaret etti. 
İl Başkanlığı’ndaki makamında Başkan Bütüç ve heyetini konuk eden Yalçın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Yalçın, Başkan Arif Bütüç’e geçtiğimiz aylarda yapılan ve kamuoyu tarafından dikkatle izlenen Bursa-Balkan Yerel Siyaset Buluşması hakkında bilgiler verdi. 9 ülkeden yerel siyasetçilerin katıldığı toplantının çok yararlı geçtiğini ifade eden Yalçın, şunları söyledi:
“Bursa-Balkan Yerel Siyaset Buluşması çok verimli geçti. Balkanlar’dan Bursa’ya gelen misafirlerimiz bu toplantıdan çok memnun kaldı. 2 gün süren buluşmanın sonunda bir deklarasyon imzaladık. Bundan sonra bu toplantı her yıl bir başka Balkan ülkesinde, şehrinde yapılacak. Bursa-Balkan Yerel Siyaset Buluşması’na katılan konuklarımızdan bir çoğu bir sonraki toplantının kendi şehirlerinde yapmak istedi. Bu toplantıda siyasi açıdan sorun yaşayan Makedonya ve Yunanistan aynı masaya oturdu. Bu büyük bir başarı… Bursa’da çok sayıda Balkan göçmeni vatandaşımız var. Onlar da gördüler ki Bursa, Balkanlarla da bütünleşmiş bir kent.”
“TÜRKİYE BİR İSTİKRAR ABİDESİ GİBİ”
Türkiye’nin tarihin en büyük ve güçlü iktidarı tarafından yönetildiğini ifade eden Başkan Yalçın, “Türkiye son 10 yıldır büyük bir gelişme gösterdi. Ekonomik, sosyal ve demokrasi açısından Türkiye bir istikrar yakaladı. Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılara ve dünyada yaşanan ekonomik krize rağmen Türkiye adeta bir istikrar adası… Türkiye’de yaşadığı büyüme, çevresindeki diğer ülkelere de ışık tutuyor. Türkiye geliştikçe, büyüdükçe Balkanlar’a da istikrar geliyor. Balkanlar’da istikrar sağlandıkça biz mutlu oluyoruz” dedi.
Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç ise, Kosova’nın bağımsızlığını kazanmasından sonra ilk tanıyan ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini hatırlattı. Bütüç, Türkiye’nin Kosova’ya ve Balkanlar’a verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Arif Bütüç, daha sonra çalışmaları hakkında Başkan Yalçın’a bildi verdi. Toplantının sonunda Bütüç, İl Başkanı Sedat Yalçın’ı Mamuşa’ya davet etti. Başkan Yalçın ise en kısa zamanda Mamuşa’yı ziyaret edeceğini söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.