Havadis16.com - 09 Aralık 2018, Pazar

MART GÜVEN TAZELEDİ

18 Ocak 2016
MART GÜVEN TAZELEDİ için yorumlar kapalı
MART GÜVEN TAZELEDİ

TMMOB Makina Mühendisleri Odası(MMO) Bursa Şubesi seçimlerinde zafer yeniden Çağdaş Mühendisler Grubu’nun oldu. Birlik Grubu ile Çağdaş Mühendisler’in yarıştığı seçimde Çağdaş Mühendisler’in listesi 1326 oyla yeniden göreve geldi. Birlik Grubu’nun listesi ise 504 oyda kaldı. Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi’nde 16 Ocak Cumartesi günü başlayan MMO Bursa Şubesi 15. Olağan Genel Kurulu dün yapılan Şube Yönetim Kurulu ve MMO Genel Merkez Delege seçimleri ile tamamlandı.

Seçimlerde İbrahim Mart’ın Başkan Adayı olduğu ‘Çağdaş Mühendisler’in listesi kullanılan 1830 oyun 1326’sını alarak yeniden MMO Şube Yönetimine seçildi. Seçimde Erol Güngör’ün Başkan Adayı olduğu Birlik Grubu listesine ise 504 oy çıktı.

MMO Genel Merkez Delege seçiminde ise ‘Çağdaş Mühendisler’in listesi 1862 oyun 1247’sini alırken, ‘Birlik Grubu’nun listesi 481 oyda kaldı.

Bu sonuçlarla Çağdaş Mühendisler yeniden yönetime gelirken, İbrahim Mart da dördüncü kez başkan seçildi.

Birlik Grubu listesine 821 oy fark atarak seçimi kazanan Çağdaş Mühendisler Grubu’nun başarılı çalışmalarının karşılığını aldığını belirten İbrahim Mart, “Ülkemiz, halkımız ve mesleğimiz için aklın, bilimin ve vicdanın sesi olma hedefiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum, hepinizi yürekten kutluyorum” dedi.

Birlik Grubu Başkan Adayı Erol Güngör seçimden sonra İbrahim Mart’ı kutlayarak, yeni dönemdeki çalışmalarında başarılar diledi.

‘Çağdaş Mühendisler Grubu’nun MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Asıl: İbrahim Mart, Devrim Tutku Ateş, Fikri Düşünceli, Feridun Tetik, A. İhsan Taşkınsel, Taşkın Koçak, Ercan Mastar

Yedek: D. Alpaslan Gürbüzer, Filiz Engin Tambova, Yasemin Yeşil, Utku Kaynar, Esengül Basut, Umut Kahraman, Metin Sarıbal.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.