Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

‘Maskeler’e yoğun ilgi

24 Mart 2013
‘Maskeler’e yoğun ilgi için yorumlar kapalı
‘Maskeler’e yoğun ilgi

– Yılmaz Arıkan yönetimindeki ‘Tiyatro Oyunculuğu, Diksiyon ve Sahne Makyajı Eğitimi’, ‘Maskeler’ adlı özel oyunla sona erdi.
– Oyun, sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği sanatsal faaliyetlerden biri olan Yılmaz Arıkan yönetimindeki ‘Tiyatro Oyunculuğu, Diksiyon ve Sahne Makyajı Eğitimi’, ‘Maskeler’ adlı özel oyunla sona erdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür A.Ş. katkılarıyla Bursa Kültür ve Sanat Derneği (BKSD) tarafından gerçekleştirilen, Yılmaz Arıkan yönetimindeki ‘Tiyatro Oyunculuğu, Diksiyon ve Sahne Makyajı Eğitimi’, özel bir gösteriyle sona erdi. Usta sanatçı Yılmaz Arıkan ve kursiyerlerinin sahneye koyduğu ‘Maskeler’ adlı oyun, sanatseverlerden yoğun ilgi gördü. Özellikle dekor ve ışık tasarımıyla dikkat çeken oyunda, öğrencilerin performansı alkış topladı. Yaklaşık 1 aylık yoğun bir programla aldıkları eğitimin ardından oyunu sahneleyen tiyatro sevdalıları, başarının haklı gururunu da doyasıya yaşadılar.
Usta sanatçı Yılmaz Arıkan, uzun yıllar sonra Bursa’da olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığını belirterek, kurs sürecinin de çok verimli geçtiğini söyledi. Arıkan, özel bir oyunla kursu noktalamanın heyecanını da duyduğunu kaydederek, “Bursa’da bu tür çalışmalara yoğun destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başta olmak üzere, bana kendimi evimde hissettiren ve programa emek veren tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Mayıs ayında da yeni bir kurs programı nedeniyle Bursa’ya geleceğim için şimdiden sabırsızlanıyorum” şeklinde konuştu.
Kursiyerler de eğitimin kişisel gelişimleri açısından çok yararlı olduğunu ifade ederek, oyunculuğu, güzel bir oyunla sahnede deneyimlemenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.