Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Matlı zirveye yürüyor

18 Haziran 2015
Matlı zirveye yürüyor için yorumlar kapalı
Matlı zirveye yürüyor

Türkiye genelindeki 6 fabrikasında yılda 2 milyon ton hayvan yemi üretme hedefiyle ‘Türkiye’nin yem üreticisi’ ve Burdan yumurta markasıyla da günde 2 milyon adetlik üretim kapasitesine ulaşan Matlı AŞ., Türkiye’nin en büyük firmaları arasında hızla üst sıralara yükseliyor.
İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması sonuçlarına göre, geçen sene 207. sırada bulunan Matlı AŞ. bu yıl 514 milyon 193 bin 691 liralık net üretimden satışlarıyla listede 19 sıra birden yükselerek 188. sırada yerini aldı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Bursa’nın 250 Büyük Firması Araştırması’nda ise 2014 verilerine göre 612 milyon 250 bin 302 liralık cirosuyla 4 basamak birden yükselerek 16. sırada yer alan Matlı A.Ş., 2014 yılında 73 milyon 296 bin 534 lira katma değer üretti.
Matlı AŞ.’nin üretimden satışlar ve ciro verilerine göre büyümesini ve Türkiye’nin en büyük firmaları arasında üst sıralara yükselişini sürdürmesinden memnun olduklarını açıklayan Matlı AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Türkiye, tarım ve hayvancılıkta kendi markalarını oluşturarak bir başarı hikayesi göstermektedir. Matlı AŞ. de bunun en güzel örneğidir. Bu sadece Matlı AŞ.’nin değil Türk firmalarının ve markalarının uluslararası arenada başarılı olacağının göstergesidir. Bu ölçekler kendi sektöründe AB standartlarında iş yapan firmalarla aynı boyuta ulaştığını gösteriyor. Bunun sonucu olarak ABD’li ve Avrupalı büyük yem üreticilerinin hepsi bu durumu gördüğünde Türkiye’de yatırım yapmak istiyor. Gıda tarım ve hayvancılık alanında Türkiye önemli bir cazibe merkezi olmaya başladı ve bunun da en güzel göstergesi Matlı AŞ.’nin başarılarıdır” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.