Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

Maysan Mando yeni fabrika yatırımıyla üretimini artırıyor

26 Mart 2013
Maysan Mando yeni fabrika yatırımıyla üretimini artırıyor için yorumlar kapalı
Maysan Mando yeni fabrika yatırımıyla üretimini artırıyor

Türkiye’nin amortisör üretimi ve satışı konusunda lider kuruluşu olan Maysan Mando, yeni fabrika yatırımı yaparak kapasitesini artırdı, hedeflerini büyüttü. Maysan Mando Genel Müdürü Erdal Elbay, geçen yılın sonunda ikinci fabrikalarını hayata geçirdiklerini belirterek, “Yeni bina yatırımımızla birlikte toplamda 20 bin metrekarelik alana ulaştık. Böylece yıllık üretim kapasitemizi 6 milyon amortisöre çıkarmakla beraber istihdam sayımızı da artırmış olacağız” dedi.

Maysan Mando, 2012 yılı sonunda devreye aldığı ikinci fabrikası ile birlikte mekanik fabrikasındaki üretim kapasitesini artırdı. Yapılan yatırımla birlikte işleme ve kaynak işlemleri yeni fabrikada, montaj ve yüzey işlem bölümlerini ise ana üretim tesisinde kalacak şekilde üretimini yeniden yapılandırılan Maysan Mando’nun iki fabrikasında yenileme pazarı dahil iki bin tip farklı amortisör üretiliyor.

Renault, Hyundai, Mercedes Benz, Isuzu, Karsan, Ford Otosan, Otokar, BMC ve Temsa gibi OEM’lerin yanı sıra aftermarket ve ihracat olmak üzere 2012 yılı sonu itibariyle 3 milyona yakın amortisör üretimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Elbay, faaliyete geçirdikleri yeni fabrika binasıyla birlikte 2013 yılında da ihracat rakamlarını yukarı doğru revize ederek ihracat gelirlerini yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi. Elbay, 2013 yılında da yatırım yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.