Havadis16.com - 25 Haziran 2018, Pazartesi

MEB: SBS puanları yeniden hesaplandı

12 Temmuz 2013
MEB: SBS puanları yeniden hesaplandı için yorumlar kapalı
MEB: SBS puanları yeniden hesaplandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 milyon 112 bin öğrencinin yarıştığı 2013 yılı 8. sınıf Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) Almanca ve Fransızca testine giren 718 adayın puanının yeniden hesaplandığını açıkladı.

MEB’den yapılan açıklamada, 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklanan SBS sonuçları ile ilgili yapılan inceleme neticesinde sınavda Almanca ve Fransızca testlerini yanıtlayan 718 adayın puanlarının hesaplanmasında, farklı bir cevap anahtarı ile değerlendirmekten kaynaklanan yanlışlık olduğunun görüldüğü belirtilerek, 12 Temmuz gecesi saat 00.00 itibariyle ilan edilen sonuçlardaki yanlışlığın fark edilir edilmez sınav sonuçlarında hata olan bu öğrencilerin sınav kağıtlarının doğru cevap anahtarı ile birkaç saat içinde yeniden değerlendirilerek hesaplandığı bildirildi.

Yeniden hesaplanan sonuçların 12 Temmuz 2013 günü saat 17.00 itibariyle yayınlandığı bildirilen açıklamada şöyle denildi: “Bu vesile ile herhangi bir adayın mağduriyet yaşamaması için gerekli bütün tedbirler alınmıştır. Yeni sonuçlar neticesinde hiçbir öğrencimizin herhangi bir mağduriyeti söz konusu değildir. Yapılan bu yanlışlık nedeniyle bütün öğrenci, veli ve ilgili herkesten Bakanlık olarak özür dileriz. Konu ile ilgili her ne gerekçeyle olursa olsun ihmali ya da kusuru bulunan bütün yetkililer hakkında gerekli inceleme ve araştırma başlatılmıştır”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.