Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

Medicalpark’ta çocuklar kitap okuyarak sünnet oluyor

31 Ağustos 2013
Medicalpark’ta çocuklar kitap okuyarak sünnet oluyor için yorumlar kapalı
Medicalpark’ta çocuklar kitap okuyarak sünnet oluyor

Medicalpark Bursa Hastanesi’nde sünnet operasyonları hem erkekliğe ilk adımını atacak çocukların hem de ebeveynlerinin tüm endişelerini giderecek rahatlık ve güvenle uygulanıyor.

Okulların açılmasına iki hafta kaldı. Bu süreyi değerlendirmek isteyen anne babalar sünnet yaşı gelmiş çocukları için yaz sonuna kadar düğün hazırlıkları yapıyor.

Yaşı gelmiş çocukların pek göstermeseler de çekindikleri konu olan sünnet, anne ve babaların da operasyon öncesi endişe duymalarına neden oluyor.

Ancak Medicalpark Bursa Hastanesi’nde Lokal Anestezi yöntemi kullanılarak uygulanan sünnet (Circumcision) operasyonları hem çocukların hem de ailelerin endişelerini giderir nitelikte.

HERŞEYİ ANLATAN FOTOĞRAF KARESİ

İşte bu fotoğraf aslında her şeyi anlatıyor. Uzman doktor operasyonu dikkat ve özenle sürdürürken, sünnet çocuğu elinde kitabıyla vakit geçiriyor. Birazdan operasyon bitecek ve çocuk hiçbir ağır ve sızı duymadan evine gönderilecek.

Peki bu rahatlık nasıl sağlanıyor? Konuya ilişkin bilgi veren Medicalpark Bursa Hastanesi Çocuk Cerrahı Op. Dr. Sabriye Dayı, operasyonun Lokal Anestezi kullanılarak yapıldığını söyledi. Op. Dr. Dayı, “Lokal Anestezi ile sünnet (circumcision) yapılan çocuklar eski zamanlara göre artık çok rahatlar. Onları kimse tutmuyor ve keyif içinde kitaplarını okuyarak sünnet oluyorlar. Kısa bir gözlem süresinin ardından çocuklarımız evlerine gönderiliyor” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.