Havadis16.com - 21 Temmuz 2018, Cumartesi

Mesele Erdoğan değil, bu ülkeyi bölüp yok etmek!

22 Aralık 2016
Mesele Erdoğan değil, bu ülkeyi bölüp yok etmek! için yorumlar kapalı
Mesele Erdoğan değil, bu ülkeyi bölüp yok etmek!

Uzun zamandır bu ülkenin üzerinde oyunlar oynandığını, tuzaklar kurulduğunu biliyorduk ama, özellikle gün yüzüne çıktığı 15 Temmuz’dan sonra bu millete geceler haram oldu.

Gün geçmiyor ki, bombalama ve ardından gelen şehit haberi ile sarsılmayalım.

Acı haberler peş peşe geliyor.

Fırat Kalkanı operasyonunda yılın en uzun gecesinde yine 14 şehit haberi aldık.2’si Bursa’dan.  Nereden olursa olsun bu vatan evladı, hepimizin canından can gidiyor.

Amaç belli.
İç savaş çıkarmak.

Görüntü artık net.

Hiç kimse çıkıp da bunlar terörist eylem demesin. Hayır, tüm yaşanılanlar bu ülkeyi işgal  girişimleri.

****                        ****                            ****

Gezi olaylarıyla sokak eylemlerine bir başladılar, dur durak bilmiyorlar.

17 ve 25 Aralık’da hükümeti devirmeye kalkıştılar, olmadı, 6-7 Ekim olaylarıyla sokakta Kürt-Türk kavgası çıkarmak istediler, olmadı,  7 Haziran seçimleri sonrası  koalisyon hükümeti  çıkarmak için  karakol baskınları, 1 Kasım seçimlerine kısa süre kala Ankara Garı patlaması, ardından İstanbul  İstiklal Caddesi’nde ve Ankara’da Genelkurmay ile bakanlıklar bölgesinde askeri araçlara yönelik patlamalar, ardından Rus uçağının düşürülmesi ve  bir dizi Büyükşehirlerdeki eylemler.

Bu eylemlerin tuzu biberi niteliğindeki 15 Temmuz’da da içerideki maşaları FETÖ’cülerle girişilen işgal eylemi.

Aralardaki ufak ama etkileri büyük eylemlerini saymıyorum bile…

****                       ****                          ****

Hepsi bir bir başarısızlığa uğrayınca bu sefer uygulamaya koydukları  ekonomik kriz  sarmalı, döviz kurunu yükseltip, TL’yi düşürmek, yabancı sermayeyi kaçırmak, ülkeyi fakirleştirip insanları  isyana sürüklemek.

Ve dikkat edin tüm bu eylemler ne tesadüfse ülkede  büyük yatırım projelerinin ya başladığı ya da hayata geçtiği zamana denk geliyor…

Gezi olaylarının grup önderlerinin  Başbakan Yardımcısına çıkıp, “3. havalimanı yapılmasın,  3. köprü yapılmasın” şartı gezi ruhuyla  hiç bağdaşıyor muydu?

Ve son patlamalar.

****                    ****                           ****

5 Aralık’da Göktürk 1 Uydusu uzaya fırlatıldı. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da söylediği gibi artık  teröristlerin inlerinin içi,yerdeki karıncaların hareketi bile görülecekti.

9Aralık akşamı Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi teklifi Meclis’e geldi.

10 Aralık da İstanbul Beşiktaş’da Beşiktaş-Bursaspor Maçı sonrası çevik kuvvet polislerini hedef alan patlama. 45 şehit.

Derken Halep’de  kadın ve çocuklara, sivillere yönelik katliam. Türkiye’nin yoğun girişimleriyle  ateşkesin sağlandığı anda,  Kayseri’de  askerlerin çarşı iznine için bindiği halk otobüsünde patlama. 15 şehit.

Ve ardından  Halep’deki  ateşkesin bozulup Türkiye-Rusya işbirliğinde hatta Rus askerlerinin de konvoya eşlik ettiği sivilleri  boşaltma operasyonunda, bu operasyonun kilit isimlerinden Rus Büyükelçisi’ne düzenlenen suikast.

Ve bitmedi,  tesadüfe bakın ki bu suikastın Abdülhamit’in hayali olarak bilinen, projesini dahi çizdirdiği  iddia edilen iki kıtayı denizin altından birleştiren asrın projesi  Avrasya Tüneli’nin açılışına birkaç gün kala gerçekleşmesi…

****                          ****                          ****

Evet, tüm bunlar terörist eylem olarak peş peşe gelse de nihai amaç belli. Bu ülkede iç savaş çıkarmak. Üst aklın Ortadoğu’da  son 100 yılda uyguladığı bildik oyun.

Böl, parçala ve yok et.

Irak’da yaptılar, Libya’da, Lübnan’da, Mısır’da yaptılar. 50 yıl önce  iş başına getirdikleri diktatörleri değiştirdiler.Emir elleriyle o ülkeleri yönetiyorlar. Ömrünü tamamlayan terörist grupların adlarını değiştirip yerlerine yenilerini koydular. IŞID gibi. PYD gibi…

Afganistan’da, Pakistan’da yaptılar ve hala oralarda  iç savaş devam ediyor. Suriye’de yaşanılanlar ortada. Bu ülkede 11yıl önce başlayan iç savaşta 22 milyon nüfusun 11 milyonu ülkesini terk etti. 3 milyonu Türkiye’ye sığındı. Kentler harap oldu. Medeniyetin izleri, tarihleri, kültürleri yok oldu. İç savaşta 500 bin insan hayatını kaybetti.

Uzun süredir de Türkiye’yi ele geçirmeye çalışıyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı önlerindeki tek engel olarak görüyorlar. İşte bu yüzden onu öldürmeye, etkisizleştirmeye ve  ülkeye diz çöktürmeye çalışıyorlar. İç savaş çıkarıp bu  ülkenin iplerini ellerine almak istiyorlar.

Görüntü net, içimizde anlamak istemeyenler var,  bunlar 3 maymunu oynuyor, hainlerle işbirliği yapıyor demektir. Anlayan da anlamayana anlatsın ki mesele Erdoğan değil, mesele bu ülkenin istiklali ve istikbali…

Eğer biz Erdoğan’ı verirsek,  o adam diz çökerse Ortadoğu’daki diğer ülkelerden farkımız kalmaz…

Oyun büyük…

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.