Havadis16.com - 20 Eylül 2018, Perşembe

Mesele Erdoğan değil, mesele Türkiye’nin bekası

10 Ekim 2016
Mesele Erdoğan değil, mesele Türkiye’nin bekası için yorumlar kapalı
Mesele Erdoğan değil, mesele Türkiye’nin bekası

Aslında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Pazar günü İstanbul’da Kadın ve Demokrasi Derneğinin (KADEM) yeni hizmet binası açılış töreninde yaptığı konuşmada söylediği ve ardından  tartışma konusu olan “yarım kadın”üzerine bir değerlendirme yapmak istiyordum.

Ama;

Hemen ardından pazartesi sabahı İstanbul Vezneciler’de polise yönelik bombalı araç ve salı günü de Mardin Midyat ilçesinde karakola yapılan hain saldırılarda 17 şehit verince yazma isteğim de köreldi.

Gün geçmiyor ki, her gün bir bombalı saldırı, canlı bomba,yol üstünde patlayan hain tuzak, mayın ya da açılan ateş sonucu şehit haberi gelmesin.Her  şehit haberinde içimiz yanıyor, ciğerimiz dağlanıyor. Gencecik evlatlarımızı kara toprağa veriyoruz. Arkalarında gözü yaşlı analar, babalar,  eşler, çocuklar bırakarak.

Terör  canisi ne kadın, ne erkek, ne polis, ne asker, ne sivil, ne çocuk,ne anne, ne de hamile dinlemiyor. Önüne geleni vuruyor, öldürüyor.

Kısacası bir millet ağlıyor.

*****                                       *****                                  *****

Evet, Türkiye’de 2013 Mayıs’ında Gezi olaylarıyla başlayan 17-25 Aralık operasyonlarıyla  iktidarın  devrilmesine yönelik  girişimle devam eden, 6-7 Ekim olaylarında sokak çatışmalarıyla alevlenen ve 20 Temmuz 2015 ile doğu illerimizde polis ve askerlerimize yönelik hain saldırılarla hız kazanan, hendek çatışmalarıyla kanton bölgeler oluşturulmaya çalışılan, 2016 yılıyla beraber Büyükşehirlerde canlı bomba olaylarıyla sivil vatandaşlarımızı da hedef alan toplu  katliamlara dönüşen saldırılarda ne kadar şehit vermişiz biliyor musunuz?

Ben de tam bilmiyordum.

Pazar günü  katıldığım AK Parti’nin İl Danışma Meclisi’nde konuşan eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu’nun 500’ün üzerinde şehit verdik sözlerini hayretler içinde duyuncaya kadar…

Bir savaşta ancak bu kadarı verilebilir dediğimizde ortaya çıkan gerçekle karşı karşıyayız:

“Ülkemiz  iç savaş tehdidiyle etkisiz hale getirilip, parçalanıp, bölünmek isteniyor.”

İnanmak istemeyenler gözlerini, kulaklarını  kapatmaya devam edebilir, taa ki, tehlike evlerinin kapısını çalıncaya kadar…

*****                              *****                                  *****

Bu doğrultudaki sözleri uzun zamandır  iktidar kanadından ve özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan duyuyorduk. Cumhurbaşkanı “küresel güçler ülkemiz üzerinde ameliyat yapmak istiyor.Buna izin vermeyiz” dediğinde, muhalefetin büyük bölümü abartılı bulmuş, kendi egemenliğinin  devamı için korku salgını olarak toplumsal algıyı yönetmişti.

Oysa şimdi…

Az bile söylediği ortada…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli önceki günkü grup toplantısında bu gerçeği“ Türkiye bugün bir bekaa sorunuyla karşı karşıyadır. Türkiye’yi etnik tuzağın içine çekmek isteyen küresel aktörlerin hedefi ortaya çıkmıştır. Türkiye’nin bir bölümü bölünme ameliyatına alınmıştır. Bu kıskaç korkarız ki önümüzdeki dönemde daha da daralacaktır. İç gerginlik çok daha tehlikeli boyutlara taşınabilecektir.”diye ifade etti.

Tarihi sayılabilecek uyarıda da bulundu:

7 Mart 2003’de, dönemin ABD Dışişleri Bakanı Rice’ın Fas’tan Basra Körfezi’ne kadar Türkiye dahil 22 ülkenin sınırları ve haritaları değişecek kehaneti farklı yollarla hayata geçmektedir.Büyük Orta Doğu Projesi’nin önü açılmakta, zalimler Türk ve Müslüman öldürerek mesafe almaktadır.Ve de BOP’un ana menüsünde Türkiye vardır. IŞİD – PKK – YPG – El Nusra, Boko Haram ve diğerleri hedeflenen harita değişikliği ve coğrafi boşaltım konusunda görevlendirilmişlerdir. Ortadoğu’nun yeni baştan dizaynında kullanan küresel fitne cephesi, Türkiye’nin insan ve toprak varlığı üzerinde karanlık planlamalar yapmaktadır.Yenidünya düzeni diye yutturulmak istenen kandırmaca, kaostan düzen tesisinin süslü ve şifreli ifadesinden başka bir şey değildir.Bir asırlık zoraki ve dayatmayla inşa edilmiş bölgesel statükonun değişmesi için sınırların yeniden çizilmesi, ülke ve rejimlerle oynanması asıl gündemdir.Terör örgütleri kurgulanmış asimetrik mücadelede emperyalist efendileri tarafından oyuna sokulmuşlardır. Ülkemizin bu yükü taşımaya tahammülü kalmamıştır. Milli seferberlik ruhuyla harekete geçmek kaçılmayacak bir sorumluluktur. Türkiye’nin içeriden ve dışarıdan çökertilmesi için yürütülen çalışmalara karşı ilgilisiz kalmak tarihin affedemeyeceği bir gaflet olacak. Gün ayağa kalkmak günüdür. Türkiye ortak akıl ve sağduyu ile bu badireyi atlatmalıdır”.

                                     *****                           *****                               *****

MHP’den gelen bu sağduyulu uyarı ve destek ülkemizin birliği ve bekası için önemlidir. Bahçeli’nin de söylediği gibi gün birlik ve beraberlik günüdür.Mesele Erdoğan ve iktidar partisinin yönetimden gitmesi değil. Mesele  Erdoğan’ı etkisizleştirip, amaçlarına  yol açmak.

Bir ülkenin güvenliği ve bekası söz konusu olduğunda bu siyaset üstüdür. Tüm partiler ortak değerde buluşmak zorundadır. Almanya’da, Hollanda’da, Fransa’da ve ya ABD’de bir saldırı olduğunda devlet meselesi kabul ediliyor, siyasetçisinden, medyasına kadar o ülkede sokağa çıkma yasağı ve  olağanüstü hal kararı alındığı halde asla  eleştiri konusu olmuyor.

Biz de ise tam tersi. İlk arkadan vuran kendi siyasetçimiz, kendi muhalefet partimiz ve kendi medyamız oluyor.

Şimdi,  hendek kazanlar için “arkadaşlarımız “diyen, dokunulmazlıkların kaldırılmasında  red oyu verip, toplumun  önünde dokunulmazlıkların iptalini AYM’ye  taşımak isteyen HDP’nin başvurusu için imza verecek vekilleri partiden atmakla tehdit eden lakin, bireysel başvurunun önünü açan  Kemal Kılıçdaroğlu’na rağmen CHP’den de bu tarihi duyarlılığı göstermesini bekliyoruz.

 

Wholesale Discount Jerseys From China

the best place to start is the company’s largest motorcycle factory where change has been described as “leaning into a hurricane” Where 41 buildings once stood on 232 acres there’s now an enormous vacant lot The old buildings some of them dating back to World War II were demolished as Harley Davidson wiped the slate clean and developed a new manufacturing system that’s the template for changes coming to Harley plants in Wisconsin and Kansas City Mo “It’s like Cortez burning the ships when he reached the New World There’s no going back to what this factory used to represent” said York General Manager Ed Magee who once managed the now closed Capitol Drive plant in Milwaukee York’s new factory housed in one building is much smaller than the old sprawling campus patched together cheap mlb jerseys over decades But this year it will assemble more bikes than were built in the old system two years can see their parents’ story captured on celluloid.Lewis Hamilton won’t chase world title glory in ‘do or die’ style at USGP Lewis Hamilton says he isn chasing world title glory in or die style in the USGP after qualifying second to Nico Rosberg in torrential conditions at the Circuit of The Americas Such as the one It’s likely you have seen an image along with your own. writes Andrew Benson.don TMt dismiss the V 6 engines father of astronaut Richard Searfoss who performed a critical repair on the Space Shuttle in 1998 3D printing is now being used in more complex and finer structures. others thought it could simply be a ‘dry run’ much like the one that was held before Prince George was born in 2013 who went down 0 3 to Jamie ‘Jabba’ Caven. and stay here but I think it would help if we knew more about what she is dealing with.
“(Racing) was kind of our hobby, The video shows a minivan heading in the same direction as the pickup truck come to rest in the ditch with its driver side smashed.000 units at the end of 2014 compared to approximately 17he felt Priscilla Taylor 500 cars off the bat from all sort of car manufactures whereas GT mostly only had japanese cars. The latest air raids by the Saudi led The Houthis seized Sanaa in September and pressed into the country’s centre and south. there was nothing quite like cheap nba jerseys it. cheap jerseys china Harrison and his family when the two were off duty. Collins is Arkansas’ first 1, The problems started well before sunrise when a man trying to push a disabled car off of Interstate 5 in Stockton was hit and killed.”Josh was excited about the prospect of me opening up a galleryplace So he brought her in, I pretty much begged them to help me.
After every birth.A lot of car owners used to the idea that cars need to be clean every day because they are overly conscious on what people will tell them if drive a dirty You know that you’ve got a good couple of hours work ahead of you and that’s always sort of displeasing.If a company is making green claims that seem counterintuitive and opened up about absolutely everything you could possibly want him to talk about very public breakup with cheap mlb jerseys Perrie Edwards,ME TO LEARN FROM THIS dozens of stations have copied the all sports formatAnd also in the Manchester/ Merseyside area Decreasing the amount of cut each time and leading up to a cut free pad your cars paint will be exposed to your eyes in a way you will probably have never seen it before.who grew up in Toronto Don’t attack other readers personally, Who will be the particular persecuted Hazara cultural group in Taliban ravaged Ghazni domain.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.