Havadis16.com - 16 Aralık 2018, Pazar

“Mesleki sorunların çözümü için adayız”

19 Eylül 2018
“Mesleki sorunların çözümü için adayız” için yorumlar kapalı
“Mesleki sorunların çözümü için adayız”

13-14 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olan Bursa Barosu Olağan Genel Kurulu için Başkan adaylığını düzenlediği basın toplantısı ile açıklayan Av.Şerafettin Yavuz yaptığı açıklamada “Hukuk ve adaletin önündeki her türlü engelle mücadele eden;  mesleğin ve meslektaşın saygınlığını koruyan; güçlü, saygın ve etkin bir baro için Ekim 2018 de yapılacak olan baro seçimlerinde Bursa Barosu Başkanlığı’na adayım. ‘Hepimiz için Baro’ sloganıyla çıktığımız yolda, değişimden yana olan meslektaşlarımız ile birlikte Bursa Barosu’nda yeni bir sayfa açmaya kararlıyız” dedi.

Yavuz: “Mesleki sorunların çözümü için adayız”

Yavuz yaptığı değerlendirmede “Avukatlık mesleğinin kamusal yanı ihmal edilmeden, genç avukatlarımız başta olmak üzere meslektaşlarımızın ekonomik şartlarının iyileştirilmesine yönelik projelerimizi hayata geçirip, avukatlık mesleğinin uygulama alanlarını daraltan, ekonomik gelişimini engelleyen tarife ve uygulamalarla mücadele edeceğiz. Yeni adliye kampüsünde baromuzun ev sahibi, avukatların da yargının kurucu mensubu kabul edildiklerini gösteren imkânların sağlanması konusunda sonuç alıcı şekilde gerekli çalışmalar titizlikle yürüteceğiz. Avukatlık mesleğini yapılamaz hale getiren, baroyu etkisizleştiren mesleki sorunları çözmek önceliğimiz olacaktır” şeklinde hedeflerini açıkladı.

 

Mevcut yönetim, ayrıştırıcı ve ötekileştirici bir tutum sergiledi

Av. Şerafettin Yavuz, Burçman Otel’de düzenlediği basın toplantısıyla Ekim 2018’de gerçekleştirilecek Bursa Barosu Başkanlık seçimlerine adaylığını açıkladı. Yaptığı değerlendirmede mesleğin sorunlarına değinen Yavuz çözüm önerilerini de beraberinde sıraladı. Baro mevcut yönetimine de eleştiriler getiren Yavuz ‘Meslektaştan Meslektaşa’ söylemi ile görevi devraldığı ilk günden itibaren baronun seçilmiş kurullarını yok sayarak, seçime zorlayarak, çalıştırmayarak (Staj Yürütme Kurulu, Baro Meclisleri, Baro Akademisi, Staj Komisyonu vb) ayrıştırıcı, ötekileştirici bir yönetim anlayışı ortaya koyduğunu savunarak, 2017 Yılı TBB Yönetim Kurulu Seçimlerinde Bursa Barosu Delegesi olan önceki dönem başkanlarının birbirine karşı yarıştırılması, baroda temsil ve yönetim zaafiyetinin ayrı bir göstergesi olduğunu savundu.

 

Av.Şerafettin Yavuz, öneri ve eleştirilerini sıraladığı konuşmasında “ötekileştirmeden ‘HEPİMİZ İÇİN BARO’ fikri ile çıktığımız yolda, bu onurlu görev için tüm meslektaşlarımın desteğini bekliyor, demokratik haklarını kullanmak üzere seçim günü sandık başına davet ediyorum” dedi.

 

Baro Başkan Adayı  Avukat Şerafettin YAVUZ listesi ise şu isimlerden oluşuyor

 

YÖNETİM KURULU ADAYLARI

Av Orhan AKBULUT      Av Aslı Özgenç DİNLENDİ

Av Naci ÖZÇELİK       Av Leman Elif ÇAVUŞOĞLU

Av İrfan KOÇAK               Av Aslı CEYLAN

Av İsmail İBİŞ                       Av Didem KOÇAKER

Av Kerem ARSLAN              Av Armağan ELÇİN

 

DİSİPLİN KURULU ADAYLARI

Av Yusuf YILMAZ ,   Av Songül ERDUMAN,  Av Fettah MUTLU , Av Nihat ARSLAN,  Av İlknur DİNÇYILMAZ

 

DENETLEME KURULU ADAYLARI

Av Işıl EREĞLİ   Av Elif ÇELİK    Av Hilal AKGÜL

 

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ DELEGE ADAYLARI

Av Hasan SAKARYA   Av Sibel ÖZBUDAK                     Av Serdar SONBAHAR

Av Veysel AŞKIN          Av Yasemin Sancar SAYAR        Av Gökhan AY

Av M.Murat ERYILMAZ    Av Oya ÇANKAYA                 Av Onur ÖZDİKER

Av Levent ÇELİK            Av Perihan YİĞİT              Av Engin KÖKÇIKARAN

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.