Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

“Mevsimlik siyasetçi değilim!”

11 Nisan 2018
209 kez okundu
“Mevsimlik siyasetçi değilim!” için yorumlar kapalı

Siyasetteki lakabı “ağı abi”.
Hakikaten doğru bir tanımlama. Nereye giderse gitsin ağırlığını, özelliğini hissettiriyor.

Önce Bursa, sonra Urfa ve bakanlığından dolayı tüm Türkiye.

AK Parti’nin dinamiklerinden. Hem parti kademesinde hem de 2007’den itibaren aralıksız yürüttüğü bakanlık görevlerinden dolayı devlet kademesinde hatırı sayılır, etkili. Şu anda Bursa’da AK Parti’nin kuruluşundan bu yana, hatta Milli Görüş felsefesinin uzantısı öncesindeki oluşumdan itibaren partinin hafızasını taşıyan en üst kimlik olarak o kaldı dersem abartmamış olurum.

Kaldı ki kendisi de bunu onaylıyor!

Bakanlıktan ayrılmış olmasına rağmen, AK Parti’nin misyonunu, hafızasını taşıma sorumluluğu ve milletvekili kimliği ile siyasi çalışmalarını aralıksız, yoğun şekilde sürdürüyor. Ağırlık elbette Bursa’da.

Malum, önce Bursa’nın sokaklarını, caddelerini, mahallelerini gezdi, hem de tek başına. Çat kapı muhtarlarla, vatandaşla görüştü, ardından hemşehri dernekleri, esnaf odaları, iş dünyası, gençler ve STK’lar. Bu arada AK Parti il yönetimini, ilçe yönetimlerini, Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerini de ziyaret etti.

Basınla buluştu.

Şimdi de basın mensuplarını çalıştıkları mekânlarda, gazetelerde ziyaret ediyor.

Ağır abi Faruk Çelik önceki gün de gazetemiz YeniDönem’deydi.

******                               ******                                    ******

Kutlucan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kutlucan, Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kutlucan ile gazetenin sahibi  Oğuzhan Kutlucan, Genel Müdür İbrahim Öge ve gazetemiz yazarları olarak hoş sohbete imza attık.

Öncelikli olarak bu geziler kamuoyunda “Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylık çalışmalarının altyapısı” olarak nitelendiriliyor. Aynı değerlendirme sohbette dile getirildi.

Dedi ki:

“Ben 30 yılı aşkın siyasi hayatımda hiçbir makam ve göreve talip olmadım. Ne görev verdilerse onu en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Partimin milletvekiliyim. Bu sorumlulukla hem seçim bölgemde hem de Bursa’da, dün de Yalova’da idim, çalışmalarımı yapıyorum. Bir siyasetçi halkının derdiyle dertlenmeli. Ben de bu sorumlulukla hareket ediyorum. Vatandaşı dinliyorum, Bursa maalesef geçen yıllar içinde beklediği büyük hizmetleri alamadı. Benim bu gezilerimi yanlış yöne çekenler var. Ucuz siyasete dökenler var. Halbuki ben Bursa için kolektif akıl oluşturalım, çözüm bulalım derdindeyim”.

Örnek verdi:

“Ben Bursa’dan ayrıldığımdan bu yana 7 yıl geçti. Hızlı tren projesini bütçesine kadar çıkaran, planlamasını yaptıran ve temel atma aşamasına getiren bendim. Sivas ve Erzincan’ın rayları döşeniyor, Bursa’ya hızlı tren daha gelmedi. Sibirya’dan mı geliyor, Bilecik’ten gelecek. 7 yıl önce ‘Dikey ve yatay yollar, tüneller yapmalıyız’ demiştim. Bugün bakın trafiğin haline, 7 yılda doğru dürüst yol yapılmadı”.

Bakan Çelik bunları söylerken amacının kimseyi eleştirmek veya ithamda bulunmak olmadığını da özellikle belirttikten sonra önemli bir göndermede bulundu:

“Ben mevsimlik siyasetçi değilim!”

                              *******                                *******                                       *******

Aynen öyle…

Mevsimlik siyasetçi olsaydı, bugün gittiği her yerde büyük ilgiyle, kalabalıkla, ağırlıkla karşılanmazdı.

Süreçte çok büyük itham ve yakışıksız eleştirilere maruz kaldı, eğer söylenildiği gibi bunlar az buçuk gerçek dahi olsaydı bugün Bursa’nın sokaklarında, caddelerinde öyle başı dik gezemez, insanlarla kucaklaşamazdı. Daha önce de birçok esnaf, sokak, çarşı gezisine şahit oldum. Geçtiği yerde iz bırakan siyasetçilerden…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.