Havadis16.com - 21 Mayıs 2018, Pazartesi

Meydanlar dolup taşıyor

5 Ağustos 2016
Meydanlar dolup taşıyor için yorumlar kapalı
Meydanlar dolup taşıyor

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yanlısı askerlerin 15 Temmuz Cuma gecesi kalkıştığı ‘Darbe’ girişiminin ardından başlayan ‘Demokrasi Nöbeti’ sürüyor. İlk günden itibaren 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nı doldurmaya devam eden vatandaşlara seslenen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Vatan nöbetinin 20’inci akşamı dimdik, yorulmadan, usanmadan ayaktayız. 15 Temmuz akşamı hain bir saldırıyla bu milleti hedef alan, bu vatanı, bu birliği hedef alan saldırı, bizlerin dik duruşu ve millet olarak ayağa kalkışımızla püskürtüldü. O akşamdan bu güne tüm Bursa, tüm Türkiye, hatta dünyadaki Müslümanlar bir çatı altında kenetlendi. Bundan sonraki süreçte içimizdeki bu hainleri temizleyerek, aynı 1326 ruhuyla, emperyalist güçlere, zalimlere karşı yeniden kutlu bir yürüyüşe çıkıyoruz” dedi.

Yaşanan darbe girişiminin ardından dost ve düşmanı tanıdıklarını, bundan sonra böyle bir kalkışmaya asla izin verilmeyeceğini ifade eden Dündar, “Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, milletimize yapılan bu saldırı sonrası vatandaşlarımız açık bir şekilde idamın yeniden getirilmesini istedi. Cumhurbaşkanımız da, ‘halkım ne isterse, meclisten ne geçerse ben ona bakarım’ dedi. Peki buna batının tepkisi ne oldu dersiniz? Hemen, böyle bir şey yapamazsınız deyip ayağa kalktılar. Oysa çok iyi biliyorlar ki, ülkemizde idam yok. Türkiye bir hukuk devleti ve hainler, hukuk çerçevesinde yargılanıp gereken en ağır cezayı alacaklar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
BİZ DÜŞSEYDİK MEKKE DÜŞERDİ, MEDİNE DÜŞERDİ
Darbe kalkışmasının yaşandığı akşam, Cumhurbaşkanının çağrısı ile meydanlara çıkan demokrasi aşığı vatandaşlardan bu uğurda şehit olanların da unutulmadığını ifade eden Mustafa Dündar, “Demokrasi şehitlerimiz için bir mevlit okuttuk, dualar ettik. İnşallah kabul olur. Bursa’mız 3 kıtadan insanların geldiği şehir. O insanlarla görüşüyor, konuşuyoruz. Arabistan’dan gelen din kardeşlerimizin söyledikleri çok önemli bir söz var. Bunu ben söylemiyorum. Onlar söylüyor. Dedikleri şey şu. ‘Eğer bu hain saldırı başarılı olsaydı Mekke düşerdi, Medine düşerdi, İslam alemi düşerdi’ diyorlar. Rabbime binlerce kez şükürler olsun ki, biz ayakta kalarak oraların ayakta kalmasına, ümmetin ayakta kalmasına, milletin ayakta kalmasına vesile olduk. Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu. Başkan Dündar’ın konuşmasını zaman zaman alkışlarla kesen vatandaşlar da meydandan darbe girişimine ve terör örgütüne bir kez daha lanet yağdırdı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.