Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

MHP’nin başvurusu kabul görmedi

13 Ekim 2015
MHP’nin başvurusu kabul görmedi için yorumlar kapalı
MHP’nin başvurusu kabul görmedi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Samanyolu ve İpek medya grubu kanallarının Digiturk platformundan çıkarılmasına ilişkin MHP ve ilgili kuruluşların itirazlarını reddetti.

Digiturk’ün yasal zorunluluktan dolayı Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber, Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV’nin platformdan çıkarıldığını açıklamasının ardından MHP ve Samanyolu Grubu, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu.

YSK, bu iki talebin de seçimle ilgili bir karar olmadığını bildirerek talebi reddetti. Digiturk, Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV kanallarını platformdan çıkardığını açıklamıştı. Bunun üzerine Samanyolu Grubu ve MHP, YSK’ya başvuruda bulunarak Digiturk’e ceza verilmesini talep etti. YSK ise iki talebi de reddederek, kararın seçimlerle alakası olmadığını bildirdi.

MHP’nin 2,5 sayfalık dilekçesinde, Anayasa’nın 79’uncu maddesi ve 298 sayılı seçimlerin genel hükümleriyle ilgili Digiturk’e ceza uygulanması yönünde talepte bulunuldu. YSK ise bu talebi reddederek, Digiturk’ün bu kararının seçimlerle ilgili bir karar olmadığı bilgisini verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.