Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Minikler diplomalarına kavuştu

1 Haziran 2015
Minikler diplomalarına kavuştu için yorumlar kapalı
Minikler diplomalarına kavuştu

Geleceğe emin adımlarla yürümenin iyi yetişmiş bireylerle mümkün olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ın geleceği öğrencilerimizin o minik ellerinde şekillenecek” dedi.

Yıldırım Belediye Kreşi yıl sonu gösterisi, Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Miniklerin iyi bir eğitim alarak mezun olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Belediyemiz kreşi öğrencisi 21 minik yavrumuz mezun oldu. Onların donanımlı ve kendilerine güvenli birer birey olabilmesi için çaba sarf eden öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu. Bir ülkenin geleceğinin iyi yetişmiş bir nesil hüneriyle çizileceğini vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Bu sebeple de çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumalı, gelişen teknolojinin olumsuz etkilerinden de uzak tutmalıyız. Arkadaşlık duygusu ile birlik ve beraberlik duyguları gelişmiş sosyal bir nesil yetiştirmeliyiz. Bu noktada da kreşler çocuklarımızın sosyalleşmesi noktasında önemli bir görev üstleniyor” şeklinde konuştu.

YEREL YÖNETİMLERE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR

Çocukların ve gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmelerinde yerel yönetimlere önemli görevler düştüğünün altını çizen Başkan Edebali, “Yıldırım Belediyesi olarak ilçemizdeki çocuklarımız ile gençlerimizin çevrelerine ve ülkelerine faydalı bireyler olmaları için çalışmalarımıza şekil veriyoruz. ‘Sporun merkezi Yeni Yıldırım’ hedefimiz doğrultusunda yavrularımızı spora yönlendirmeye, bir yanı sporcu olan karakterli bir nesil oluşturmaya çalışıyoruz” dedi. Bunun yanında her 5 mahallede bir kreş oluşturmak amacında olduklarını da ifade eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım Belediye Kreşimiz haricinde YIL-MEK bünyesinde de miniklerimize kreş hizmeti veriyoruz. Önümüzde dönemde kreşlerimizin sayısını arttırmayı amaçlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.