Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

MMO BURSA ŞUBESİ’NDE “BİRLİK” ZAMANI…

13 Ocak 2016
MMO BURSA ŞUBESİ’NDE “BİRLİK” ZAMANI… için yorumlar kapalı
MMO BURSA ŞUBESİ’NDE “BİRLİK” ZAMANI…

TMMOB Makine Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi’nin 16-17 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan olağan ve seçimli genel kurulu öncesinde TMMOB MMO Bursa Şubesi adayı Erol Güngör, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Beşevler Sosyal Tesisi’ndeki basın toplantısında konuşan Erol Güngör, “MMO Birlik Grubu olarak, yapılan yoğun toplantılar sonucunda belirlediğimiz asıl,yedek ve delege listeleri ile her dönem olduğu gibi bu dönem de seçimlere katılma kararı verdik ve bu kararımızı sizler vasıtasıyla kamuoyuna ve meslektaşlarımıza ilan ediyoruz” dedi.

Güngör: Gurur ile heyecan duyulmalı

Birlik Grubu’nun, insanları ayrıştırmadan güzel hizmetler için çaba gösteren mühendislerin toplanma yeri olduğunu belirten Güngör, odayı, odaya üye olmayanların üye olmak için heyecan, üye olanların da üye olmaktan gurur duyacağı bir meslek odası haline getirmek arzusunda olduklarını ve bu düşüncenin Birlik Grubu’nun vizyonunu oluşturduğunu söyledi. Güngör, “Birlik Grubu, mühendislerin ve bulunduğu toplumun refahı ve huzur için yapılması gereken önemli çalışmalara imza atan grubun ismidir. Birlik Grubu, yaşadığı kentin ve ülkenin sorunları ile yakından ilgilenen ve çözüm üreten bir topluluktur” diye konuştu.

“Birlik” özleniyor

Meslek odalarının, ülkenin sanayileşme ve gelişimindeki etkisinin son derece önemli olduğuna işaret eden Erol Güngör, kent ve ülke gelişimine katkı sağlamayı ve şeffaf bir yönetim ile aydınlık bir geleceği taahhüt ettiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Odalarda yeni bir vizyonun gerekli olduğuna inanan Birlik Grubu, bu sorumluluk ve bilinçle MMO Bursa Şubesi yönetimine projeleri ve yetkin ekipleri ile talip olmaktadır. Birlik Grubu, 2004-2006 yıllında Oda yönetiminde bulunmuştur. O dönemde yaptığımız çalışmalar bütün mühendis arkadaşlarımız tarafından özlenmektedir. Ülkemiz, kentimiz ve mühendis arkadaşlarımız için gerçekleştirilen örnek çalışmalar bütün kamuoyu tarafından hala hafızalardadır. Birlik Grubu 2016-2018 çalışma dönemi için stratejik hedeflerini oluşturmuştur. Bu hedeflerin ana teması; katılımcı, kent ve ülke sorunlarına duyarlı, proje üreten, üyelerinin hak ve menfaatlerini gözeten, onların bireysel gelişimine katkı oluşturacak bilgiyi ön planda tutan, toplumun ve merkezi yönetimlerin her kademesi ile iletişim içerisinde bir yönetim performansı göstermektir. Birlik Grubu, tüm birikim ve enerjisi ile meslektaşlarının; öğrencilik, işe başlama, tüm çalışma hayatı boyunca ve emekliliği süresince gelişim ve sorunlarına destek olmayı, kent ve ülke gelişimine katkı sağlamayı ve şeffaf bir yönetim ile aydınlık bir geleceği taahhüt etmektedir.”

Manidar bir sessizlik

Mesleği ilgilendiren veya ilgilendirmeyen her konuda basın açıklaması yapan ve görüş beyan odanın, vatanın bölünmez bütünlüğüne yönelik açıklama ve eylem yapanlara karşı sessiz kalışını eleştiren MMO Bursa Şubesi Birlik Grubu Başkan Adayı Erol Güngör, “TMMOB ve MMO Bursa Şube Yönetimini, vatanın bölünmez bütünlüğüne yönelik açıklama ve eylem yapanlara karşı sessiz kalmasını manidar buluyor ve şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.

Erol Güngör başkanlığında MMO Bursa Şubesi Birlik Grubu Yönetim Kurulu asıl üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

“Tolga Gülten, Mustafa Arslan, Gökhan Mercanlı, Ahmet Gürsel, Mahmut Baştuğ, Ahmet Z. Altun”

MMO Bursa Şubesi Birlik Grubu Yönetim Kurulu yedek üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor:

Prof. Dr. Osman Kopmaz, Sinem S. Soyalan, İbrahim Baysal, Mehmet Yaşar, Soner Çiçek, Hüseyin Aydınlı, Salih Yurtseven”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.