Havadis16.com - 16 Kasım 2018, Cuma

Mücadelede güç birliği

26 Ocak 2018
Mücadelede güç birliği için yorumlar kapalı
Mücadelede güç birliği

Geleceğin Yıldırım’ını oluşturmak için kolları sıvayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, gençleri madde bağımlılığından korumak için örnek bir projeye daha imza attı.

Yıldırım’ı geleceğe emin adımlara taşımak isteyen Yıldırım Belediyesi, ilçede madde bağımlılığı ile mücadele konusunda önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Önder, İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal, İlçe Sağlık Müdürü Ferhat Ekinci ve İlçe Müftüsü Musa Dolar örnek bir projenin protokolüne imza attı. Proje kapsamında okullardaki öğrenci velileri, camilere ibadete gelen vatandaşlar, fabrika ve benzeri işletmelerin çalışanları, umuma açık işletme ve tesislere gelen vatandaşlar, adli makamlarca denetimli serbestlik kararı verilen uyuşturucu madde kullanmaktan ve satmaktan işlem yapılan şahısların ailelerinin ikametlerinde ziyaret edilip uyuşturucu maddelerin zararları konusunda bilgilendirilmesi yapılacak.

OKULLARDA VE CAMİLERDE BİLGİLENDİRME

İlçe genelinde gençleri çağın vebası olan madde bağımlığından korumak için tüm paydaşlarla topyekûn etkin bir mücadele gerçekleştirdiklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Madde kullanımındaki artış aile ve toplum üzerinde ağır tahribatlara yol açmaktadır. İlçe Jandarma Komutanlığı ile birlikte gerçekleştireceğimiz bu proje ile nihai hedefimiz insan merkezli ve toplum destekli güvenlik hizmeti anlayışı ile madde kullanımı ve satışı olaylarını asgari seviyeye indirerek halkın huzurunu ve güvenliğini sağlamaktır. Okullarda, camilerde ve umuma açık yerlerde toplumumuzu bilinçlendireceğiz” dedi. Mücadele konusunda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini de vurgulayan Başkan Edebali, “Umudumuz, gayemiz duyarlı bir toplum olup gençlerimizin çocuklarımızın hayatını kurtarmak. Bu konuda yapılması gereken tüm hizmetler kutsal hizmetler. Fiziki projelerden çok daha hayırlı hizmetler. Çünkü bir insan kurtarmak dünyayı kurtarmak kadar kıymetlidir” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN EDEBALİ’YE TAM DESTEK

Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise, Madde bağımlığı ve kullanımının sadece suç olarak değerlendirildiğini aktaran Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise “Bizim işimiz uyuşturucu ile mücadele etmek, kullanım oranlarını azaltmak, müdahale etmek, sıfıra indirgemek. Bir suç unsuru oluşmadan bu tedbirleri almak. Gençlerimizi bu beladan uzak tutacak sosyal projeler gerçekleştiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Önder ise, toplumun refaha ve huzura ermesi için birçok alanda öncülük eden Yıldırım Belediyesi’nin madde bağımlılığı konusunda da gösterdiği duyarlılık ve mücadeleden dolayı kutluyorum” şeklinde görüşlerini belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.