Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Mudanya Belediyesi operasyonuna 31 kişi adliyeye sevk edildi

27 Eylül 2013
Mudanya Belediyesi operasyonuna 31 kişi adliyeye sevk edildi için yorumlar kapalı
Mudanya Belediyesi operasyonuna 31 kişi adliyeye sevk edildi

Mudanya Belediyesi’ne yönelik olsuzluk operasyonunda gözaltına alınan 2 belediye başkan yardımcısı ve 11 belediye personelinin de aralarında bulunduğu 31 kişi adliyeye sevk edildi.

Ak Partili Hasan Aktürk’ün görev yaptığı Mudanya Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığının talimatı üzerine şubat ayında soruşturma başlatıldı. 7 aylık teknik takip ve inceleme sonucu Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro ekiplerince belediyeye binası ile bazı iş yerleri ve evlere baskın düzenlendi. ‘Rüşvet’, ‘zimmet’, ‘Vergi Usul Kanunu’na muhalefet’, ‘ihtilasen zimmet’ ve ‘evrakta sahtecilik’ suçlamalarıyla aralarında Mudanya Belediye Başkan Yardımcıları K.S. ile H.F.’nin de bulunduğu 11’i belediye görevlisi 31 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında eski CHP Mudanya İlçe Başkan Yardımcısı İ.Y.’nin de bulunduğu bildirildi.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde 3 gün süren sorguları tamamlanan 31 zanlı sabah erken saatlerde çevik kuvvet eşliğinde Mudanya Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Buradan da gruplar halinde Mudanya Adliyesine getirilen 31 kişi, Cumhuriyet Savcısı önünde ifade vermeye başladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.