Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Mudanya Ramazan Sokağı ile şenlenecek

18 Haziran 2015
Mudanya Ramazan Sokağı ile şenlenecek için yorumlar kapalı
Mudanya Ramazan Sokağı ile şenlenecek

Mudanya Belediyesi, Ramazan ayı boyunca çeşitli noktalarda vereceği iftar yemeklerinin yanı sıra kurulan Ramazan Sokağı’nda da etkinliklerle de vatandaşların keyifli bir Ramazan geçirmesi planlanıyor.

Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nin hemen yanındaki meydanda kurulan Ramazan Sokağı’nda Ramazan gelenekleri yaşatılırken birbirinden farklı etkinliklerde her yaştan Mudanyalıya keyifli saatler yaşatacak. Ramazan Sokağı’nda orta oyunu, fasıl, meddah, Hacivat-Karagöz, gölge oyunu, kanto gösterilerinin yanı sıra  macun, pamuk şekeri ve Osmanlı şerbeti dağıtımı da yapılarak.

Ramazan ayı boyunca Mudanya Belediyesi tarafından kurulacak çadırlardaki iftar yemeklerinde vatandaşlar aynı sofraya oturup Ramazan’ın bereketini paylaşacak. İftar yemeği Mudanya’da eski Koç Restoran’da verilirken, Güzelyalı’da ise Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde iftar çadırı kurulacak. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, birlik ve beraberliğin, dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin bir arada yaşandığı Ramazan’da, Mudanya’da düzenlenecek olan iftar çadırına ve Ramazan etkinliklerine tüm Mudanyalıları davet etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.