Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

Mudanya toz duman içinde

15 Ekim 2015
Mudanya toz duman içinde için yorumlar kapalı
Mudanya toz duman içinde

Mudanya’da yollar tozdan geçilmiyor. Mudanyalılar, Bursa Asfaltı’na adına yaraşır şekilde bir an önce asfalt dökülmesini ve Siteler Mahallesi’nin yeni yoluna kavuşmasını istiyor.
Siteler Mahallesi sakinlerinden Hasan Yılmaz, “Şeka İnşaat’tan başlayan ve kreşe kadar olan 700 metrelik yol toz toprak içinde. Mahalleli olarak çok sıkıntılıyız, ne cam açabiliyor, ne balkonda oturabiliyoruz. Kış geliyor, yağmurlar başladı. Her yağmurda yollar çamur içinde kalıyor. Yetkililere defalarca müracaat ettik, ancak bu yol bir türlü asfaltlanmadı. Biz mahallemize düzgün bir yol istiyoruz” diye dert yandı.
Bir başka vatandaş ise, Güzelyalı Siteler Mahallesi’ndeki evinin önünden geçen işlek caddenin 5 aydır yapılmadığını iddia etti. Mahalleli olarak duruma tepkili olduklarını ifade eden mahalle sakini Mehmet Ali Çetin, “Yolumuz yol değil, ne yürünüyor ne araba kullanılıyor. Geçen ay arabamın tekerleği çukura girdi, bir dünya masraf yaptım. Benim günahım ne? Mudanya’nın yolları bir an önce kış gelmeden yapılsın” şeklinde konuştu.
Mahalle sakinleri, Siteler Mahallesi’nin kapalı pazar yeri ve sağlık ocağı ihtiyacı da olduğunu belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.