Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Mudanya’da çark dönmüyor

19 Temmuz 2018
Mudanya’da çark dönmüyor için yorumlar kapalı
Mudanya’da çark dönmüyor

Büyükşehir Yasası’yla Bursa’nın dört bir yanına hizmet götürdüklerini, değişim ve dönüşüm çalışmalarını tüm bölgelerde aynı hızla sürdürdüklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, aynı durumun Mudanya için geçeri olmadığını söyledi. Mudanya halkına daha çok hizmet etmek istediklerini fakat her zaman için ilçe belediyesinin engeliyle karşılaştıklarını belirten Başkan Aktaş, “’Evciler’e örnek olsun’ diye lavobalar yapmak istiyoruz. Mudanya Belediyesi ‘Yer benim’ diyor. ‘Buyurun siz yapın’ diyoruz. 4 senedir herhangi bir faaliyet yok. Benzer sıkıntıyı, buradaki hemen her bölge için her girişimimizde yaşıyoruz. Bu şekilde mantık, anlayış olmaz” dedi.

Başkan Aktaş, Mudanya’ya bağlı 10 köye teknik gezi yaparak, vatandaşlarla bir araya geldi. AK Parti İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal ve teşkilat üyeleriyle birlikte önce Mudanya Kumyaka ve Trilye bölgelerinde sahil incelemesinde bulunan, Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı tamamlanan tesisleri kontrol eden Başkan Aktaş, ardından sırasıyla Söğütpınar, Çamlık, Evciler, Emirler Yenicesi, Çayönü, Çekrice, Balabancık ve Ülküköy mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

İlçe belediyesinin engeli…

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi olarak Mudanya’ya hizmet götürmekte zorlandıklarını söyledi. Yerel yönetimlerde dişli-çark uyumunun büyük önem taşıdığını, bu uyumda senkronize olamamanın hizmet ve yatırımları olumsuz etkilediğini ifade eden Başkan Aktaş, Mudanya’da bu durumu sıklıkla yaşadıklarını söyledi. Mustafakemalpaşa ya da başka bir ilçe belediyesiyle herhangi bir problem karşısında rahatlıkla görev paylaşımında bulunduklarını ve vatandaşın talebini en kısa sürede yerine getirdiklerini vurgulayan Başkan Aktaş, Mudanya için benzer durumun sözkonusu olmadığını anlattı. Mudanya’da gerçekleştirmek istedikleri yatırım ve hizmetlerin her defasında ilçe belediyesi tarafından engellendiğini, bu durumun adeta kronik bir hal aldığını söyleyen Başkan Aktaş, “Siyasette dişli-çark uyumu çok önemlidir, özellikle Büyükşehir Yasası’yla beraber. Maalesef Mudanya’da biz bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Üzülerek söylüyorum, ‘Evciler’e örnek olsun’ diye, lavobalar tesis etmek istiyoruz. Mudanya Belediyesi diyor ki ‘Yer benim’. ‘Hadi o zaman siz yapın’ diyoruz. 4 senedir herhangi bir faaliyet yok. Böyle şey olmaz” diye konuştu.

Sözde ulaşım master planı…

Başkan Aktaş, yaptığı açıklamada, Mudanya Belediyesi tarafından ‘kamuoyu yoluyla’ kendisine iletilmeye çalışılan sözde ulaşım master planını da eleştirdi. 4 yılda 3 kez bile meclis toplantısına katılmayan bir ilçe belediye başkanının ulaşımla alakalı master plandan söz etmesinin şaşırtıcı olduğunu kaydeden Başkan Aktaş, masa başında çizilmiş, hiçbir alt yapısı olmayan, bilimsel dayanağı bulunmayan, çözüm üretmeyecek planla ahkam kesilmeye çalışıldığını hatırlattı. Mudanya halkının bunun takdirini yapacağına inandığını belirten Başkan Aktaş, “Seçim endeksli çalışan bir parti değiliz. Bizim genel başkanımız neredeyse yılın 365 günü bu performansı, heyecanı ortaya koyuyor. Bir mahallenin daha sıkıntısını giderebilir miyiz, bir problemi daha halledebilir miyiz; bunun derdi ve hesabı içerisindeyiz. Mudanya halkına verdikleri destek ve sağladıkları katkı için teşekkür ediyorum. İnşallah onlara daha çok hizmet edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.