Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Mudanya’da yine olay… Konuşmayayım diye baskı var

30 Haziran 2015
Mudanya’da yine olay… Konuşmayayım diye baskı var için yorumlar kapalı
Mudanya’da yine olay… Konuşmayayım diye baskı var

Mudanya Belediyesi’nde Başkan Hayri Türkyılmaz’ın iki gün önce görevden aldığı yardımcısı Metin Bağcı, basın toplantısı düzenleyerek görevden alınma nedenini sordu. Bağcı, basın toplantısı yapmaması yönünde baskı gördüğünü açıklarken, anlaştığı mekânların daha sonra korkarak kendisine yer vermediğini söyledi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın bir yazı ile görevden aldığı Belediye Başkan Yardımcısı Bağcı, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Metin Bağcı, “Görevden alınma yazısında yer alan görülen lüzum üzerine ibaresinin açıklanmasını istiyorum” dedi. Metin Bağcı eşinin de katıldığı basın toplantısın da toplantıyı yapmaması yönünde baskı gördüğünü açıkladı. Toplantıyı yapmak üzere anlaştığı bir kaç mekanın daha sonra vazgeçtiğini anlatan Bağcı, “Bu toplantıyı düzenlemekteki amacım partime Mudanya’ya ya da bir şahsa zarar vermek değil. Çiğ ot yemedim ki karnım ağrısın. Neden görevden alındığımı öğrenmek istiyorum. Alma yazısında, “görülen lüzum üzerine’ ifadesi geçiyor. Bunun açıklanmasını istiyorum. Bu açıklama ile zan altında kalmaktan kurtulacağım” dedi.

BENİMDE TAHMİNİM O YÖNDE

İddiaya göre, CHP’li Başkan Yardımcısı Metin Bağcı’nın İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nde çalışan eşi Nurdan Bağcı Özel kalem Müdürü Mehmet Kartal’a yönelik rüşvet soruşturmasında aleyhte ifade verince belediye kreşine çaycı olarak sürüldü ve daha sonra belediyeden ayrıldı.  Görevden alınmasında Özel Kalem Müdürü Mehmet Kartal’a yönelik rüşvet soruşturmasında eşi Nurdan Bağcı’nın aleyhte şahitliğinin etkili olup olmadığının sorulması üzerine Bağcı, “Benim de tahminim bu yönde” karşılığını verdi.

PARTİ ÖRGÜTÜNÜN DÜŞÜNCESİNİ BİLMİYORUM

Basın toplantısında görevde oldukları yaklaşık 1.5 yıllık süreçte özellikle esnafın ve toplumun belli kesiminin tepki gösterdiği uygulamalarla ilgili soruları da yanıtlayan Bağcı, “Biz fikirlerimizi söylüyorduk ama uygulamaların yüzde 90’ının kararı Hayri Türkyılmaz’ın tercihidir” dedi. Bundan sonra görevine geri dönmesinin söz konusu olmadığını anlatan Bağcı, CHP Meclis üyesi olarak görevine devam edeceğini, meclis üyeliğinden istifa etmesinin söz konusu olmadığını, grup kararları dışında kalan kararlarda kendi düşüncesiyle hareket edeceğinin altını çizdi. Bağcı ayrıca CHP İlçe Örgütü bu konuda ne düşünüyor sorusuna  da “Hiç bilmiyorum ne düşündüklerini” yanıtını verdi.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.