Havadis16.com - 25 Eylül 2018, Salı

Mudanya’dan Suriyeli mağdurlara yardım

29 Ocak 2014
Mudanya’dan Suriyeli mağdurlara yardım için yorumlar kapalı
Mudanya’dan Suriyeli mağdurlara yardım

Mudanya ilçesinde, Suriye’deki iç savaş nedeniyle mağdur olan ve Bursa’ya yerleşen kişiler için toplanan insani yardım malzemeleri, ilgililere teslim edildi.

Güzelyalı Siteler Mahallesi Muhtarı Şakir Çelebioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriyeli mağdurlar için “Giymezsen Giydir-Kullanmazsan Kullandır Kampanyası” başlattıklarını söyledi.

Kampanyaya halkın yoğun ilgi gösterdiğini belirten Çelebioğlu, şöyle konuştu:

“Bu yardımları önceleri mahallemdeki yardıma ihtiyacı olanlar için başlatmıştım. Mahallemde ihtiyaç sahiplerinin ardından bu girişimlerimi Bursa’daki Suriyeliler için devam ettiriyorum. Bursa Emirsultan Eğitim ve Yardımlaşma Vakfına yaptığım müracaatta, onların Suriye’deki savaştan kaçıp Bursa’ya yerleşenler için bu tür yardımları kabul etmesiyle mahallemde çalışma başlattım. Hayırsever vatandaşlarımızdan bol miktarda giyim, koltuk, kanepe, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi pek çok çeşitli ev eşyasını toplayıp vakıf yetkililerine teslim ettim. Vatandaşlarımızdan yine bu tür ev eşyası fazlalıklarını bize teslim etmesini bekliyorum. Bu çalışmayla bu tür vakıflara bunları ulaştırarak ihtiyaç sahiplerine bir nebze olsun destek oluyoruz.”

Mahalle sakinlerinden Osman Çitoğlu ise evinde kullanmadığı ancak eski olmayan birçok eşyayı, kampanyaya bağışladığını bildirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.