Havadis16.com - 16 Temmuz 2018, Pazartesi

Müezzinoğlu, işçilerin 1 Mayıs Emek Günü’nü kutladı

1 Mayıs 2017
Müezzinoğlu, işçilerin 1 Mayıs Emek Günü’nü kutladı için yorumlar kapalı
Müezzinoğlu, işçilerin 1 Mayıs Emek Günü’nü kutladı

Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde bir fabrikayı ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu ve beraberindeki heyet işçilerle sohbet etti ardından işçilere ve gazetecilere baklava ikram etti. 1 Mayıs Emek Bayramı dolayısıyla fabrikayı ziyaret ettiğini söyleyen Müezzinoğlu, “En kutsal alan alın teridir. Alın teri kutsaldır, emek kutsaldır, emek üretimdir, gelişmedir. Dolayısıyla üretimin, gelişmenin sahipleri olan, alın teri döken emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek Günü’nü tebrik ediyorum. Onlar bu ülkenin yarınları için önemli dinamiklerdir. Bugüne gelişimizde onlar var, yarınlara yürüyüşümüzde de onlar var. Emek ne kadar güçlü olursa, emeğin hak ve hukuku ne kadar güçlü korunursa, ülkemizin dünya ile yarışı da o kadar güçlü olacaktır” dedi.
Müezzinoğlu, işçi-işveren uyumunun birlikte gelişmesinin, birbirini bütünlemesinin önemine değinerek, “İnanıyorum ki bu ülkenin yarınları bugünden daha güzel olacaktır. Önümüzdeki süreçte birbirimizle paylaşarak büyüteceğimiz mutlulukların, daha çok olmasını temenni ediyorum’’şeklinde konuştu.

1 Mayıs 1977’de Taksim Meydanı’nda meydana gelen olayları hatırlatan Müezzinoğlu, “O günü unutmadan geleceğe umutla ve güvenle bakan, o gün kaybettiğimiz emekçi kardeşlerimizin de hak ve hukukuna sahip çıkarak geleceğini bugünden daha güçlü edebilme adına hepimiz üzerimize düşeni iyi yapmayı temenni ediyorum. İşverenlere de diyorum ki; bu ülkenin insanına güvenin ve inanın. Bu insanın alın teri emeği kutsaldır ve bereketlidir. Bunların hak ve hukukunu ne kadar güçlü karşılarsanız, dünya ile yarışta iddialı bir yerdeyiz. Şu anda bulaşık makinesi üreten bir yerdeyiz. Dünyanın bulaşık makinesi üretiminde yüzde 10’unu üreten bir yapı. Tebrik ediyoruz, başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Müezzinoğlu, işçilerin 1 Mayıs gününün tek tek kutladı. Müezzinoğlu, işçilerden Aykut Öztürk’ün cebinde sigara paketini buldu. Bunun üzerine kağıda ‘Bugün itibariyle sigarayı bıraktım’ yazmasını istedi. Öztürk de aynen kağıda ismini soyadını ve telefon numarasını yazdı. Bakan Müezzinoğlu, Aykut Öztürk’ün eşi Tuğba Öztürk ile görüştü. Bakan Müezzinoğlu, Öztürk’ün imzaladığı kağıdın fotoğrafını Tuğba Öztürk’e göndereceğini söyledi.
Müezzinoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra fişek üreten bir fabrikayı gezdi. Burada da Müezzinoğlu yetkililerden bilgi aldı.Burada da işçilerin 1 Mayıs Günü’nün kutladı ve işçilere baklava ikram etti

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.