Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Müezzinoğlu saldırıya uğrayan başkanı ziyaret etti

16 Ekim 2015
Müezzinoğlu saldırıya uğrayan başkanı ziyaret etti için yorumlar kapalı
Müezzinoğlu saldırıya uğrayan başkanı ziyaret etti

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sabah saatlerinde makamında uğradığı silahlı saldırıda ayağından yaralanan Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ı hastanede ziyaret etti. Başkan Acar’ın sağlık durumunun iyi olduğunu mermirin femur kemiğine isabet ettiğini anlatan Bakan Müezzinoğlu, “Başbakanımızın mitingi öncesi böyle bir olayın yaşanması kişisel kinin ötesinde başka soru işaretleri bıraktı. Bunu da emniyet ve istihbaratımız araştıracak” dedi.
Bakan Müezzinoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Başkan Yener Acar’ı ziyaret etti. Yener’in ayağının orta bölgesine kurşun isabet ettiğini anlatan Bakan Müezzinoğlu, “Kendisiyle görüştüm. Geçmiş olsun dileklerimi ilettim, hayati tehlikesi yok. Ama gerekli tetkikleri yapıldı, MR çekildi. Kurşun femur kemiğine saplanmış. Parçalı kırığı var. Damar yaralanmalarına göre gerekli değerlendirmeler yapılıp ameliyat planlaması yapılıyor. Öncelikle kendisine geçmiş olsun diyorum. Rabbimden şifa diliyorum” dedi.
Başkan Acar’ın kısa süerde görevinin başına döneceğini ifade eden Bakan Müezzinoğlu, “Bir siyasi partinin eski ilçe başkanlığını yapmış bir kişinin, kişisel kin olayının ötesinde böyle bir olayı gerçekleştirmesine anlam veremiyorum. Bu olayda bir provokasyonun arka planı var mı yok mu emniyetin araştırmasını istiyoruz. Bugün mitingimiz var. Açıkçası Başbakanın mitingi öncesinde böyle bir eylem kafalarda soru işareti bıraktı. Bu ülkenin birlik beraberliğiyle ilgili, huzuruyla ilgili son dönemlerde farklı eylemler görüyoruz. Bunu da bu yönde emniyetimiz istihbaratımız araştıracaktır” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.