Havadis16.com - 24 Ekim 2018, Çarşamba

Muratoba sulama havuzu tamam

16 Haziran 2015
Muratoba sulama havuzu tamam için yorumlar kapalı
Muratoba sulama havuzu tamam

Gemlik Belediyesi tarafından Muratoba Mahallesi’ne yapılan 60 metreküplük sulama havuzu inşaatı tamamlanarak hizmete girdi.
Bir yandan Küçük Kumla ve Hamidiye Gölet Proje inşaatını hayata geçiren, diğer yandan da Çol Göleti ve Katırlı Göleti için çalışmalara başlayan Gemlik Belediyesi, zeytin üreticileri için sulama havuzu yaptı. Kurşunlu ve Umurbey’den sonra Muratoba Mahallesi’ne de sulama göleti yapan Gemlik Belediyesi, eski köy binası dış cephe boyaması, tuvalet yenilemesi ve çevre düzenleme çalışmalarını da tamamladı.
Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik’in zeytinin başkenti olduğunu hatırlatarak, zeytin üreticisine her türlü desteklerinin süreceğini söyledi. Mahalle statüsüne dönüşen köylerle ilgili daha önce “Şehirde ne varsa köylerimizde de o olacak” dediğini ifade eden Yılmaz, yeni mahallelere yasadan çok önce başlattıkları hizmetleri artırdıklarına dikkat çekti. Köylere spor sahası, meydan kazandırma ve piknik alanı çalışmalarını, zeytin üreticisine yönelik gölet ve sulama havuzlarıyla devam ettirdiklerini kaydeden Yılmaz, Muratoba’da meydan çalışmasının ardından, sulama havuzu ve eski köy binası yenileme çalışmalarının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.