Havadis16.com - 18 Ekim 2018, Perşembe

Müslüman bilim insanlarının icatları yola çıktı

26 Eylül 2013
Müslüman bilim insanlarının icatları yola çıktı için yorumlar kapalı
Müslüman bilim insanlarının icatları yola çıktı

Kanada, ABD, Güney Afrika, Norveç, Malezya ve Dubai’de bulunan birçok bilim merkezinde sergilenen ‘’Bilimin Sultanları’’ sergisi, Türkiye’de ilk kez, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde sergilenmek üzere yolculuğuna başladı. Malezya’nın Kuala Lumpur ve Norveç’in Oslo kentinden yola çıkan eserlerin Türkiye’deki ilk durağı Bursa olacak.

Geleceğin bilim insanlarının yetişmesi amacıyla hayata geçirilen Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, Bilimin Sultanları sergisi ile geleceğin mucitlerine ışık tutmayı hedefliyor. Dünyanın ortak mirası olan bilime öncülük eden Müslüman bilim insanlarının icat ve keşiflerinin uygulamalı, interaktif ve görseller olarak sunulacağı Bilimin Sultanları sergisi, bugünün mucitlerine yol gösterecek, çalışmalarına ilham verecek nitelikte.

Bursalılar bir ilki daha yaşayacak
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden Türkiye’nin en büyük bilim merkezi olan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin yeni binası mimari değeri ve kapladığı alan bakımından Avrupa’nın ilk 5 bilim merkezi arasında yer alabilecek niteliğe sahip. Türkiye’de ilk kez Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin yeni binasında sergilenecek olan Bilimin Sultanları sergisi Bursalılara bir ilki daha yaşatacak.
Kasım ayında kapılarını bilim severlere açmayı planlayan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, 6 ay süresince Bilimin Sultanları sergisine ev sahipliği yapacak. Bilimle, tarihle ve sanatla ilgili her kesimden büyük küçük her insanın dikkatini çekebilecek Bilimin Sultanları sergisi rehberler işliğinde gezilebilecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.