Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Mustafa Ayan, ‘CHP Anadolu’da yaşayan halkların partisidir’

30 Eylül 2013
Mustafa Ayan, ‘CHP Anadolu’da yaşayan halkların partisidir’ için yorumlar kapalı
Mustafa Ayan, ‘CHP Anadolu’da yaşayan halkların partisidir’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, tüm Türkiye’de olduğu gibi, Kayseri’de de son dönemlerde CHP’ye büyük bir destek olduğunu belirterek, ‘’CHP, tüm Türkiye’de olduğu gibi, Kayseri’de de ayağa kalkmış durumda. CHP’ye destek veren, aktif olarak CHP’de politika yapan üye arkadaşlarımız ve partililerimiz, partisine daha çok sahip çıkmakta ve seçimler öncesinde çalışmalarını parti içinde daha aktif duruma getirmiş durumdalar’’ dedi.CHP İl yönetiminin yeni seçildiğini ve çalışmalarına hızlı bir başlangıç yaptığını kaydeden Ayan, ‘’Ayrıca partili olmayan ama CHP’ye teveccüh gösteren, bu sefer Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek vereceğim, diyen hemşehrilerimizin çok olduğunu görüyoruz ve bu da bizi mutlu ediyor. Geçmişteki genel seçimlerde aldığımız 90 bin oyumuz var, 8 bine yakın üyemiz var. Bize oy veren 90 bin kardeşimizle partimize üye 8 bin yoldaşımızla, bize sessiz ve dışarıdan, belki korku belki baskıyla bize yaklaşamayan sevgili hemşehrilerimizin, bize oy verecek olan sevgili kardeşlerimizin destekleriyle CHP tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de ayağa kalkmış vaziyette. Tabii biz yeni yönetim olarak bu ayağa kalkışın, bu direnişin, önce Kayserimize sonra yurdumuza sahip çıkışın ruhunu yakalayıp, onların bizden beklentileri çerçevesinde çalışmalar ortaya koymak durumundayız. İçimizdeki sevginin, dostluğun, kardeşliğin, arkadaşlığın Kayserimize taşması için mücadele ediyoruz. Hedefimiz yerel ölçekte önce iktidar olmak’’ ifadelerini kullandı.
-BİREYSEL DEĞİL, TOPLUMSAL HESAP
Konuşmasında, ‘’Yurtsever kardeşlerimizle birlikte vatanını, milletini seven, çıkar hesabı olmayan, hesabı bireysel değil de toplumsal olan yoldaşlarımızla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kayseri’de yerel anlamda da sayın Genel Başkanımızın önderliğinde iktidar etmektedir, hedefimiz budur ve bu yolda çalışmalarımıza süratle başlamış bulunuyoruz’’ diyen Mustafa Ayan, şunları kaydetti:
‘’Adaylarımızın tespiti konusunda Genel Merkezimizin aldığı kararlar var. Tek adayda eğilim yoklaması, birden fazla adayda ise eğilim ve ön seçim gibi bir karar var. Tabii bu karar yerel yönetimler, yerel anlamda özellik taşıdığı için belki yerel anlamda yeniden gözden geçirilip farklılıklar ortaya çıkartılabilir. Sayın Genel Başkanımızla yapacağım görüşme sonucunda Kayseri’deki stratejimizi belirlemiş olacağız. Tabii ki bizim de projelerimiz, yapacağımız çalışmalarımız var. Başta bizim için bireysel menfaat değil, toplumsal menfaat ön planda. Belediyecilikte temel, o yörede, o bölgede yaşayan insanların ayağına taş değmeden sosyal yaşamlarını, insanca yaşamalarını, refah ve gönenç içinde yaşamalarını sağlamaktır. Hedefimiz de bu olmalıdır. Kayseri’de de yapılan bir sürü yanlışlık var. Yapılmaması gerekenler var, doğa katliamı var. Anlamsız ve insanoğlunun refahından ziyade zaman zaman yaşamına engel olabilecek bir takım çalışmalar var. Bütün bunlar tarafımızdan tespit edilmekte. Bizim adaylarımız önce insan sloganından yola çıkıp, dürüst ve namuslu bir yönetim anlayışıyla, toplumumuzun en yüksek seviyede yaşamını daha kaliteli hale, gençlerimizin ve kadınlarımızın yaşamlarını daha kaliteli hale getirmesi gereken neyse o plan ve projelerle öne çıkacak ve halkımıza bu şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Zamanı gelince zaten bunların ayrıntılarını da deklare edeceğiz.’’
-‘’HALKIMIZ BİZE GÜVENSİN’’
CHP’nin cumhuriyetle yaşıt bir parti olduğunu ve 90 yıllık bir geçmişi bulunduğunu vurgulayan CHP İl Başkanı Mustafa Ayan, ‘’CHP’nin ruhu, Çanakkale’de Dumlupınar’da, Sakarya’da. CHP Anadolu’da yaşayan halkların kardeşliğinin ruhunun içinde bir parti. CHP bu ruh anlayışıyla, bu duygularla kurulmuş bir parti. Cumhuriyeti kurduktan sonra tek partili dönemi bir kenara koyarsanız, devleti kurduk, tabiri yerindeyse yönetimini sermayeye, liberallere ve başka anlayışlara teslim ettik. Düşüncelerimizi, Atatürk’ümüzün çizdiği yolu tam da gerçekleştirdik, diyemeyiz’’ dedi.
İl Başkanı Ayan, CHP’nin herkesi kucaklayan bir parti olduğunun altını da çizerek, ‘’Halkımız bize güvensin, vatandaşımız bize güvensin. CHP Türkiye’de yaşayan halkların partisidir. Dostluk ve kardeşlik duyguları içerisinde olan yurttaşlarımızın partisiyiz. Bize güvensinler, bize inansınlar, biz bu vatanı satmayız. Ne bu vatanın taşını satarız ne de bu vatanın bir tek yurttaşını satarız. Herkes bizim başımızın tacıdır’’ diye konuştu.
Hedeflerinin, toplumsal kalkınma, kardeşlik, birlik ve bütünlük olduğunu vurgulayan Ayan, ‘’Şanlı ay-yıldızlı bayrağımızın altında sınır bütünlüğümüz içerisinde kardeşçe, insanca yaşamımıza bu ülkede devam etmektir. Bunu yerel yönetimlerde de gerçekleştirecek gücümüz var, genel yönetimlerde de gerçekleştirecek gücümüz var. Biz de yeni yönetim olarak bunun için buradayız. Hizmetimiz de bu doğrultuda olacaktır’’ şeklinde konuştu.

Mustafa Ayan, ‘CHP Anadolu’da yaşayan halkların partisidir’ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.