Havadis16.com - 13 Kasım 2018, Salı

Mustafa Karaman değil kalite cezalandırılıyor

10 Haziran 2015
Mustafa Karaman değil kalite cezalandırılıyor için yorumlar kapalı
Mustafa Karaman değil kalite cezalandırılıyor

Bursa’nın adının kalite ile anılması için yıllardır büyük bir özveri ile emek veren, gecesini gündüzüne katarak kalite için adeta savaşan ve şehrin en başarılı birkaç bürokratından biri olarak parmakla gösterilen TSE Bölge Koordinatörü Mustafa Karaman’ın görevden alınması, büyük tepkiye neden oldu. Bursa’da hemen her kesimin destek mesajı yayınladığı Mustafa Karaman için sivil toplum kuruluşları da ayağa kalktı. Görevden alınmayla ilgili yapılan değerlendirmeler de “Hiçbir başarı cezasız kalmıyor. Bursa’da kalite sevdası cezalandırılıyor” ekseninde özetleniyor.

Bursa’da başta siyasi irade olmak üzere, iş dünyası, bürokrasi başta olmak üzere herkesin beğeni ve sevgisini kazanmış bir bürokrat olan TSE Bölge Koordinatörü Mustafa Karaman, TSE’de Ankara merkezli yapılan kadro değişimi işlemi sırasında görevden alınması Bursa’da adeta infiale yol açtı. Toplumun tüm kesimlerinden destek mesajlarının geldiği Karaman için sivil toplum kuruluşları da peş peşe destek açıklaması yapıyor.

İşte onlardan biri olan Bursa Platformu da yaptığı açıklama ile genel bir tasarruf bünyesinde Mustafa Karaman’a yapılan uygulamayı doğru bulmadıklarını ve Karaman’a her zaman sahip çıkmaya devam edeceklerini açıkladı.  Öte yandan TSE Koordinatörü Mustafa Karaman, Bursa’da büyük bir üzüntüye yol açan görevden alınmasıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Bursa Platformu Başkanı Resul Yiğit’in imzası ile yapılan açıklama şöyle:

TSE Bursa Bölge Müdürü Mustafa Karaman’ın görevden alınması ile ilgili, Bursa Platformu olarak yapmış olduğumuz açıklamalara destek veren tüm Bursa dinamiklerine teşekkür ediyoruz. Yapmış olduğumuz araştırma ve görüşmeler neticesinde görülmüştür ki; Mustafa Karaman’ın görevden alınması Bursa merkezli olmayıp, TSE içinde bir kadronun değiştirilmesi işlemidir. Bu tasarrufun yapılmasında Bursa merkezli bir siyasi tasarruf bulunmamakta, aksine Bursa’da bulunan siyasi irade, bürokrasi, sanayiciler, iş âlemi ve özellikle TSE’den hizmet alan kurum ve kuruluşlar, Mustafa Karaman’ın çalışmalarından övgü ile bahsetmekte, memnuniyet en üst seviyede ifade edilmektedir.

Ulusal basına da yansıdığı üzere, TSE’de genel bir kadro değişikliğine gidilmiş, bu değişim sürecinde de Bursa ile ilgili tasarruf kullanılmıştır. Bursa Platformu olarak bu tasarrufun doğru olmadığını, başarılı bir bürokratın bu şekilde kızağa çekilmesinin doğru bulmadığımızı, bu işlemde TSE’nin bir kazancının, kamusal bir faydanın bulunmadığını bir kez daha ifade ediyoruz. Başarılı çalışmaları, çalışkanlığı, özverisi, devlete olan sadakati, millete olan hizmet aşkı, gayri ahlaki işlemlere olan tepkisel tavrı, Bölgede oluşturmuş olduğu saygınlığı ve dürüstlüğüne kefil olduğumuz MUSTAFA KARAMAN’IN, genel bir tasarruf içinde değerlendirilerek bu şekilde bir muameleye tabi tutulmasını doğru bulmadığımızı ifade ediyor, Bursa’nın değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirtiyoruz…

Saygılarımızla…

BURSA PLATFORMU

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.