Havadis16.com - 20 Eylül 2018, Perşembe

Şahin ULUYOL esnafını dinledi

30 Ocak 2014
Şahin ULUYOL esnafını dinledi için yorumlar kapalı
Şahin ULUYOL esnafını dinledi

Kenti karış karış dolaşarak toplumun tüm kesimleri ile görüşerek sorunları dinleyen CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, esnafın sıcak ilgisiyle karşılaşıyor.

CHP Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın ile birlikte Bursa’nın en işlek caddelerinden biri olan Uluyol Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki işyerlerini ziyaret eden Şahin, esnafın şikayetlerini dinledi. Ziyaretinin ilk durağında fırına giren Şahin, eline küreği alarak pişmiş kurabiyeleri fırından çıkardı.

Fırının ardından girdiği esnaf lokantasındaki müşterilerle sohbet eden Necati Şahin, 30 Mart’tan sonra Bursa’nın nasıl bir değişim yaşayacağı anlattı. Bursa’da yaşayan vatandaşların kentte yeni bir soluk, bir değişim beklediğini ifade eden Şahin, “Biz de bu göreve talip olduk. Değişimin bizimle olacağına inanan esnaf olsun vatandaş olsun bizi görünce yüzü gülüyor. Bu Bursa’daki değişimin habercisidir” dedi.

Ziyaretlerinde gencinden yaşlısına esnafından ev hanımına herkesin kendilerini bağrına bastığını ifade eden Şahin, T1 Tramvay hattının geçtiği güzergahta esnafın sıkıntılı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki esnafımız T1 Tramvay hattının yol kenarındaki araç park alanlarını ortadan kaldırması nedeniyle sıkıntılı. Esnafımız dükkânını kapatıp başka yerlere gitmeyi düşünüyor. Bazı işyerleri taşınmış, boşalan işyerlerine yeni esnaf gelmiyor. Eskiden aksamadan işleyen dükkânlar, Belediye’nin yapmış olduğu çalışmalar ile durma noktasına gelmiş. Biz geldiğimiz de çöp araçlarının bile yanaşamadığı bu T1 Hattı için, yol üzerlerindeki otoparklar için en kısa zamanda çözüm bulacağız. Bursa CHP ile değişimin öncüsü olacak.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.