Havadis16.com - 19 Kasım 2018, Pazartesi

Necati Şahin’den seçim kehaneti

23 Mart 2015
Necati Şahin’den seçim kehaneti için yorumlar kapalı
Necati Şahin’den seçim kehaneti

CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı Necati Şahin, Türkiye’de 12 yıldır büyük bir gerilim biriktiğini bu gerilimin 7 Hazirandaki depremle iktidarın yıkılmasıyla sonuçlanacağını söyledi. Şahin, AKP iktidarının son bulmasıyla ülkede CHP ile yeni bir dönemin başlayacağını ifade etti.

Seçime yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüren Necati Şahin, CHP ilçe ve mahalle örgütlerini ziyaretlerinde 7 Haziran Seçimlerinin Türkiye için kritik öneme sahip olduğuna dikkati çekti.

Türkiye Muhtarlar Derneği Nilüfer Şubesi’nde muhtarlarla bir araya gelen Necati Şahin, Cumhurbaşkanı’nın bir parti lideri gibi davranmaya devam ettiğini bunun da siyasette gerilimi artırdığını söyledi. Her Salı partilerin Meclis grup toplantıları olduğunu hatırlatan Şahin, Cumhurbaşkanı’ın da Salı günleri aynı saatlerde Saray’da gruplar halinde kabul ettiği muhtarlara seslenerek parti liderleri ve çeşitli kesimlere karşı çıkışlar yaptığını hatırlattı. Cumhurbaşkanı’nın muhtarlarla buluşmasının onları dinlemesinin güzel bir şey olduğunu belirten Şahin, ancak bunun siyasi parti liderleri ile bir rekabete dönüşmesinin ülkeye zararı olacağını ifade etti.

Türkiye’deki siyasette deprem öncesi enerji sıkışmasına benzeyen bir gerilme meydana geldiğine dikkat çeken Şahin, Cumhurbaşkanı’nın ‘İzleme Heyeti’ne ilişkin açıklamalarına Başbakan Yardımcısı Arınç’ın verdiği tepkinin bunun somut göstergesi olduğunu kaydetti. Şahin, “İnşaat mühendisi diliyle anlatırsak deprem büyük bir nimettir. Sakın ‘deprem niye oldu’ demeyin. Neden büyük bir nimet? Deprem yer altındaki sıkışan enerjinin açığa çıkmasıdır. Eğer bu enerji deprem aracılığıyla açığa çıkmadığı taktirde, daha sonra oluşacak çok büyük bir felaketin habercisidir. Depremi tehlikeli hale getiren yer üstündeki çürük yapılardır” dedi.

Türkiye’nin 12 yıldır bir gerilme yaşadığını bunun 7 Haziran’da bir depreme neden olacağını dile getiren Şahin, şunları söyledi: “Siyasette neden deprem olmalı. Çünkü siyaset , Ankara’da da, Bursa’da da sıkışmış durumda. Bundan sonra görev CHP üyelerine ve vatandaşımıza düşüyor. 29 Mart’taki önseçimde ve 7 Haziran’daki seçimde oylarınız çok daha önemli hale gelmiştir. Neden önemli? Çünkü bu depremi sizin oylarınız yaşatacak. Bu seçim, sadece Bursa’nın değil, Türkiye’nin de kaderini belirleyecek bir seçimdir. Bursa’da yaşatacağınız bir deprem, yurt sathında etkili olacaktır.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.