Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

“Nerde kaldılar dı?” diyemiyoruz

8 Nisan 2014
423 kez okundu
“Nerde kaldılar dı?” diyemiyoruz için yorumlar kapalı

Genelde görevi bırakıp yeniden o göreve gelenler ya da  biraz mola verenler “nerde kalmıştık?” derler.

Bu sözü;

Partilerle beraber yeni adayların belediye başkanı seçildiği Orhangazi’de  Neşet Çağlayan, Mudanya’da Hayri Türkyılmaz, İznik’te Osman Sargın ve  Karacabey’de Ali Özkan  için söyleyebiliriz.

Hatta en çok bu söz Gemlik’te 2 ay önce Belediye Başkan Vekili olarak koltuğunu CHP’ye bırakan,  bir hafta önce de  o koltuğa Belediye Başkanı olarak oturan Refik Yılmaz için geçerli.

Ancak Büyükşehir ve diğer ilçeler için söylememiz mümkün değil.

Zira;

Büyükşehir’de Recep Altepe’nin, Osmangazi’de Mustafa Dündar’ın, Nilüfer’de Mustafa Bozbey’in, İnegöl’de Alinur Aktaş’ın, Orhaneli’de  İrfan Tatlıoğlu’nun böyle deme  lüksü yok.

Çünkü onlar yeniden göreve geldikleri gibi,  seçim döneminde de belediye işlerini aksatmadan yürüttüler.

Bu aslında önemsenecek bir durum…

***            ***

Dikkat ettim dün, başta Yıldırım’ın yeni Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar  yeni döneme başlama törenlerinde hiç bu sözü anımsatacak konuşma yapmadıkları gibi,  hizmetlerini aksatmadan devam edecekleri mesajını  verdiler.

İlk tören Yıldırım Belediye Başkanlığı binasında idi.

2 dönem üst üste belediye başkanlığı yapan Özgen Keskin, görevini partisinden  İsmail Hakkı Edebali’ye devretti. AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, AK Parti Milletvekili İsmet Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın da hazır bulunduğu ve partililer ile muhtarların  yoğun katılım gösterdiği tören konfeti yağmurunda  devam etti.

Gelenek bozulmadı, eski başkan Özgen Keskin çiçeklerle belediyeden uğurlandı.Yeni seçilen Belediye Başkanı Edebali’yi tebrik etmek isteyenler ise makama akın edince izdiham yaşandı. Makam odasının önünde koridorda tebrikleri kabul etmek isteyince de ortaya saatler sürecek uzun bir kuyruk görüntüsü çıktı.

***                     ***

İkinci tören  saat 16.00 sıralarında tarihi Büyükşehir Belediye Konağı’nda Recep Altepe için yapıldı. Buradaki tören halka açık kokteyl şeklinde idi. Belediye binasının önüne konan masalarda yoldan geçenlerin bile ikram için davet edilmesi vatandaşı memnun etti diyebilirim.

Başkan Altepe  mehter marşıyla karşılandı. Alanda heyecanlı kalabalık olunca coşku da kendiliğinden geldi. Konuşması sık sık  sloganlarla kesildi.  Hatta bir ara “en büyük başkan” sloganları atanlar öyle bir havaya girdi ki,  konuşmasına devam etmesi için “Buyurun sayın başkanım, devam edin” diyerek sıralarını vermeleri gülüşmelere neden oldu. Tabii törenin bana göre en duygusal ve anlamlı yanı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanında eşi Hüsniye Hanım’la beraber annesinin elini öpmesi idi.

Oğul ister Başkan, ister Başbakan olsun, ana baş tacıdır.

***                 ***

Üçüncü tören saat 15.30 sıralarında Osmangazi Belediye Binası’nın bahçesinde yapıldı.

Burada da müthiş bir kalabalık vardı. Mustafa Dündar’ın ikinci döneme merhaba demesine rağmen  partililer ve muhtarların katıldığı kalabalığın heyecanına diyecek yoktu.

Başkan Dündar , Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe ile heyetini  bahçe kapısında karşıladı ve konfeti yağmuru altında  içeriye girdiler.

Dün belediye binalarında iş başı yaparak yeni döneme merhaba diyen belediye başkanlarının üzerinde durdukları ortak konu ise  “Bu dönem belediyecilik çalışmalarında altın döneminin yaşanacağı “ vurgusu oldu. Söyledikleri gibi çalışmalara imza atabilirlerse ki ben inanıyorum Bursa’nın vizyonu değişecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.